YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3. havalimanına onun adı mı verilecek?
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, İstanbul'a yapılan 3. havalimanının adının Recep Tayyip Erdoğan olacağı iddialarına "Başbakan'a ne yapılsa azdır diye düşünüyorum" diyerek yanıt verdi.
3. havalimanına onun adı mı verilecek?
13 Ağustos 2014 / 14:27 Güncelleme: 13 Ağustos 2014 / 14:33

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yasa dışı dinlemelere ilişkin, “Hem İstanbul hem Ankara hem de Gölbaşı Başsavcılığının çalışmaları devam ediyor. Yasa dışı dinlemelere yönelik ne varsa kim ne yaptıysa yargı önünde bunların hesabı teker teker verilecek kimse bundan kaçamaz” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan,  Milas-Bodrum Havalimanı Ön Ödeme Töreni’nde gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin,  Polisin 2009’ da Marmara’daki 5 ilde herkesin tüm e-posta trafiğini ve internet erişimini izlemek için mahkemeden karar çıkarttığı yönündeki haberi hatırlatması üzerine Bakan Elvan, “Yasa dışı dinlemelere yönelik olarak çok yoğun bir çalışma başlatıldı.

Savcılıklarımız harekete geçti. Bundan evvel hem İstanbul hem Ankara hem de Gölbaşı Başsavcılığının çalışmaları devam ediyor. Yasa dışı dinlemelere yönelik ne varsa kim ne yaptıysa, yargı önünde bunların hesabı teker teker verilecek kimse bundan kaçamaz. Bu kadar net söylüyorum. Hiçbir şekilde yasa dışı dinlemelerin müsamaha edilmesi söz konusu olamaz. Yargı önünde her birisi bunun teker teker cevabını vermek zorunda olacak” diye konuştu.
 
"Bu konuda Sağlık Bakanlığı gerekli önlemleri alacaktır diye düşünüyorum"

 
 Türk Hava Yollarının Nijerya’dan gelen uçağında ebola virüsüne rastlandığı yönündeki haberlerin sorulması üzerine Bakan Elvan, “Ebola ile ilgili olarak Türk Hava Yolları uçağında bir kişinin ateşinin yüksekliği tespit edilmesi üzerine derhal sağlık ekiplerine haber verilmiş ve ilgili kişi hastaneye kaldırılmıştır. Şuan itibariyle bana ulaşanları söylüyorum. Tam teyidini de almış o değilim ama böyle bir ebola vakasının söz konusu olmadığı ifade edilmiştir. Bu konuda Sağlık Bakanlığı gereken önlemleri alacaktır diye düşünüyorum. Elbette THY, mürettebatı bilgili ekibiyle gerekli tedbiri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de alacaktır” karşılığını verdi.

"Başbakan önemli bir rol oynamıştır"

3. havalimanını Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi verileceği yönündeki iddialara ilişkin soruya Elvan ise Elvan, şunları kaydetti:
 
 “12 yıldan beri Sayın Başbakanımız bu ülkenin imarında bu ülkenin kalkınmasında çok önemli bir rol oynamıştır. Gerçekten milli gelirimiz 3 buçuk 4 kat artmış iken bu ülkede istikrar oluşmuşken ve halen güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyorsak, Türkiye olarak rekabet gücümüz artmış ise bunu Başbakanımıza borçluyuz. Millette zaten bunun karşılığını sayın başbakanımıza verdi. İnşallah 12. Cumhurbaşkanı olarak görevine başlayacak. Dolaysısıyla ne yapılsa azdır diye düşünüyorum.”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler