YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 dönemlik vekiller Erdoğan ile görüştü
3 dönemlik vekiller Erdoğan ile görüştü
27 Şubat 2015 08:54
AK Parti 'de aralarında eski bakanların da bulunduğu bazı 3 dönemlik milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yemekte buluştu.

AK Parti içinde aylardan beri ortaya atılan, 3 dönem kuralı nedeniyle siyasete veda edecek milletvekillerinin bu yasağın kaldırılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kapısını çaldılar.

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan imzalı habere göre Erdoğan ile yemekte buluşan milletvekilleri, ‘3 dönem yasağının’ partiye zarar vereceğini, partinin geçmiş ile geleceği arasında bağı kurmak için bazı isimlerin siyasete devam etmesinin önemini anlattı.

Partinin kuruluş felsefesi ve siyaset anlayışının geleceğe taşınması için buna ihtiyaç olduğu dile getirildi. Konu açıldığında keskin bir tavır sergileyen Erdoğan, daha sonra yumuşadı, “Bu konuyu benimle değil Başbakan’la konuşun, onun karar vermesi gerekir” dedi.

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan'ın haberine göre Ak Parti ’de aralarında bakanların da bulunduğu 68 milletvekili, parti tüzüğü gereğince siyasete en az bir dönem veda edecek. 68 kişi, adaylık başvurusu yapmadı. Siyasi kulislerde ise bu projenin gerçekleşme olasılığı yüksek görünmüyor. Davutoğlu’nun kendisi için dezavantaj yaratacağı düşüncesiyle buna sıcak bakmayacağı belirtiliyor. Ancak istenirse, takvim ve parti tüzüğü açısından yeni bir düzenleme yapılabilir. Ayrıca, yerel mahkemeden çıkacak bir kararın da yasağın kalkması sonucunu doğuracağı yorumları yapılıyor. Bunun olması durumunda listelerin YSK’ya teslimi için verilen son gün olan 7 Nisan’a kadar, bu isimlerin adaylık için başvuru olanağı bulunduğu dile getiriliyor. Bu durumda bile siyasete devam etme kararı alacak veya listelere konulacak kişilerin sayısının 15-20’yi geçmeyeceği de ifade ediliyor.

O isimler...

Cemil Çiçek, Bülent Arınç, Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Ali Babacan, Sadullah Ergin, Nihat Ergün, Binali Yıldırım, Mehdi Eker, Hayati Yazıcı, Taner Yıldız, Recep Akdağ, Faruk Çelik, Ömer Çelik, Nurettin Canikli, Mustafa Elitaş, Burhan Kuzu, Nimet Baş, Abdülkadir Aksu, Hüseyin Çelik, Salih Kapusuz.

paralel ve doğan boş durmaz
 // Ömer
Yahudi patentli gazete nifak peşinde dikkat ediniz.Gül'den istediklerini alamayınca yahudice nifaka başladılar yine.Nasıl Partiyi anavatan partisine çevirebiliriz diye.Cemil,nihat,hüseyin ve aksuya dikkat ediniz.Bu değil miydi 27 şubat 2014 yılında gece 17:00 da incekte h.kılıçla görüşen...
27 Şubat 2015 Cuma 11:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler