YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'3-5 tuzu kurunun zevki için...'
Başbakan Erdoğan, Aydın'da yaptığı konuşmada Danıştay'a sert tepki gösterdi.
'3-5 tuzu kurunun zevki için...'
05 Ağustos 2010 / 15:39 Güncelleme: 05 Ağustos 2010 / 15:51

Başbakan Erdoğan'dan Danıştay'a tepki: Vatandaşı mağdur etmek için ışık hızıyla karar verebiliyorlar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın vatandaşı mağdur etmek için ışık hızıyla karar verebildiğini belirterek, ''Bunun adı hukuk, bunun adı adalet olabilir mi?" diye sordu.

Aydın'da toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, Danıştay'ın 1990'lı yıllarda Telekom'un özelleştirilmesini engellemesi nedeniyle Türkiye'nin 25 milyar dolar zarar ettiğini, gecikmeli kararlar nedeniyle başka alanlarda da zararların söz konusu olduğunu ifade etti.

Danıştay'ın görüştüğü 30 ay süren davaların bile bulunduğunu belirten Erdoğan, ''3-5 tuzu kuru seçkinin zevki için bu millet, bu ülke bu zararı ödedi. Aynı Danıştay, Sağlık Bakanlığı ile alakalı Tam Gün Yasası'nı, sudan bir bahaneyle 24 saat içinde iptal etti. Vatandaşı mağdur etmek için ışık hızıyla karar verebiliyorlar. Bunun adı hukuk, bunun adı adalet olabilir mi?" diye konuştu.

12 Eylül'ün ardından keyfiliğin sona ereceğini, üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçiş yapılacağını ifade eden Başbakan Erdoğan, Anayasa Mahkemesiyle HSYK'nın yapılarının da Avrupa'daki, gelişmiş demokrasilerdeki örneklerine uygun hale getirileceğini söyledi.

'Hukukun artık kimsenin arka bahçesi olmayacağını'' dile getiren Başbakan Erdoğan, ''Milletin, hukukun üstünlüğü galip gelecek, hukukta kast sistemi, kapalı devre sistemi sona erecek." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ima ederek eleştiren Başbakan Erdoğan, anamuhalefet partisinin anayasa maddeleri içinde kayısı, fındık aramasına dikkat çekti.

Anayasa kitapçığıyla yemek kitabını birbirine karıştırdıklarını belirten Erdoğan, "Anayasanın içinde çerez arayanlar, getirdiği hakları görmek istemiyorlar." dedi.

20 TESİSİN TOPLU AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından Aydın İstasyon Meydanı'nda 20 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Başbakan Erdoğan, Aydın il merkezi dahil olmak üzere 30 yerleşim yerinin 2050 yılına kadar içme suyunu karşılayacak olan İkizdere Barajı ve Adnan Menderes Kent Ormanı başta olmak üzere Koçarlı, Nazilli-İsabeyli Germencik, Bozdoğan, İncirliova, Kuyucak, Merkez-Karaköy, Karacasu Ataköy, Germencik, Sultanhisar, Buharkent, Söke-Yenikent, Merkez Musluca, Germencik Ömerbeyli'de tamamlanan yol, sosyal tesis, spor sahası, enerji hattı gibi yatırımları hizmete soktu. CİHAN
 

inşallah...
 // ibrahim çelikoğlu
İşin içinde kesevar,para var,istihbarat ağı var vs.vs.bu memlekette hukuk nereye konacak?İlk önce yerini bulun sonra hukuk deyin.Biz inanmayız......
06 Ağustos 2010 18:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler