YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"29'dan 136'ya geriledik"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Amasya'a partililere seslendi... Sanal şeylerle gündemin değiştirilmeye çalışıldığını söyleyen Bölükbaşı'na göre tek gerçek, işsizlik, yoksulluk ve hayat pahalılığı...
"29'dan 136'ya geriledik"
05 Haziran 2010 / 12:05 Güncelleme: 05 Haziran 2010 / 12:08

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, ''Sanal gündemlerle değiştirilmeye çalışılan gerçek; işsizlik, yoksulluk ve hayat pahalılığıdır'' dedi.

Bölükbaşı, MHP Amasya İl Başkanlığının düzenlediği ''Türkiye'nin iç ve dış siyasetteki durumu'' konulu konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yoksullaştığını, soyulduğunu ve bölünmek istendiğini savunarak, bu üç ana başlığın özetinin ise ''çözülen Türkiye'' olduğunu ileri sürdü.

57. koalisyon hükümetinin 2002 yılında AK Parti iktidarına devrettiği Türkiye'de, ekonomik büyümenin 149 ülke arasında 29. sırada olduğunu, 2009 yılında ise 136. sıraya gerilediğini ifade eden Bölükbaşı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Sanal gündemlerle değiştirilmeye çalışılan gerçek; işsizlik, yoksulluk ve hayat pahalılığıdır. AK Parti bu alanda Cumhuriyet tarihinin bütün rekorlarını kırmıştır. Resmi verilere göre 2009 yılında işsizlik oranı yüzde 15'in üzerindedir, 3 milyon 600 bin kişi işsizdir. Bugün iş bulma ümidini kaybettiği için aramaktan vazgeçenleri de katarsanız Türkiye'de işsiz sayısı 6 milyondur. Bugün Türkiye'de kent merkezlerinde üç gençten biri, Türkiye genelinde ise dört gençten biri işsizdir. Çok daha vahimi işsiz gençlerin yüzde 40'ı üniversite mezunudur. Bugün Türkiye işsizlikte dünya 5'incisidir.''

AK Parti iktidarının 7.5 yıl içinde bütün Cumhuriyet tarihi hükümetlerinin iç ve dış borcunun iki mislini tek başına yaptığını savundu. Bölükbaşı, özelleştirmelerden 500 milyon dolar gelir elde edildiğini, iktidarın istihdam yaratacak alanlara yatırım yapmadığını öne sürerek, ''AK Parti bu anlamda üretim kapasitesini geliştirecek ve istihdam yaratacak hiçbir alanda tek bir yatırım yapmamıştır, tek bir çivi çakmamıştır'' dedi.

''Demokratik açılım'' sürecine de değinen Bölükbaşı, Türkiye'nin bölünmek istendiğini savunarak, açılım sürecini ''terörle mücadeleyi bırakarak, terörle müzakereye girme süreci'' olarak yorumladı.

Bölükbaşı, ''Bu proje, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü dinamitlemeyi amaçlayan bir ihanet projesidir. Bizim tespitimiz budur'' görüşünü ifade etti. (A.A.)

Çok Eski Zaman Değli
 // Yalman Güç
Sayın Milletvekili size bu rakamlar nereden gelmiş?Dediğiniz zamanları hep ytaşadık.Bir gecede elimizdeki paramız yarıya düştü.Dolar 687 binden den 1 milyon TL ye çıktı.Önünü göremiyen sanayici üretimi durdurdu,işçi çıkardı.Çalıştığı fabrika 1700 işçiden 360 ını çıkardı,940 ınıda ücretsiz izine gönderdi.Sevkedilmek üzere kamyonlara yüklenmiş malları indirdi.Tabii siz o zaman yurt dışında görevliydiniz.Dolarla maaşı alıyordunuz.Ama partiniz ve o...
06 Haziran 2010 05:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler