YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"29 Mart'ta iktidara gereken dersi verin"
"29 Mart'ta iktidara gereken dersi verin"
"29 Mart'ta iktidara gereken dersi verin"
29 Kasım 2008 / 20:40 Güncelleme: 29 Kasım 2008 / 00:00

Vural, MHP Kilis Teşkilatı tarafından belde, il ve ilçe belediye başkan aday adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, parti olarak Türkiye'yi yönetmeye talip olduklarını ifade etti.


Türkiye'nin yerel yönetimlerde de iyi yönetilemediğini, bu gidişe dur demek için 29 Mart yerel seçimlerinin önemli bir fırsat olacağını belirterek, şöyle konuştu


''Türkiye kötü yönetiliyor. Hükümet yönetiminde de yerel yönetimlerde de bu kötü gidişe dur deme zamanı geldi de geçiyor da. Biz yönetmeye adayız, ama ne Amerika'dan alınan icazetle ne de diğer dış destekle. Bugün yerel yönetimdekiler tüm iflas etmiş yönetim anlayışlarından kendilerini kurtarmak ve tekrar yönetimi ellerinde bulundurmak için kamyonlarla kömür dağıtıyor. Bu durum, ucuz politikaların, vatandaşların ne hale düşürüldüğünün göstergesidir. Kendileri vatandaşlarımızı bu duruma düşürdüklerinden hiç utanmıyorlar, vatandaş utana sıkıla yardımı alıyor ve Başbakan televizyon kanallarında bu rezalete sahip çıkıyor. Ülkemizde her gün yüzlerce, binlerce insanımız iş yerleri kapandığından dolayı işsiz kalıyor. Yine binlerce esnafımız kepenk kapatıyor. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde sandık başına gidin ve bu iktidara gereken dersi verin.''


Oktay Vural, yaptığı konuşma sonrasında, MHP'ye yeni katılan Musabeyli Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz'a parti rozetini taktı.


MHP Kilis İl Başkanı Mehmet Açıkel ise 29 Mart yerel seçimlerinde, çok iyi bir sonuç alacaklarını, bunun için çok çalışacaklarını ifade etti.


Tanıtım toplantısına, il ve ilçe teşkilatı yöneticileri, belediye başkan aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler