YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
250 bin kişi EVET diyecek
Ege Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyonu, Ege'de yaşayan 250 bin Ağrılı'nın referandumu çoçuklarının geleceği olarak gördüklerini ve bu nedenle evet oyu kullanacağını açıkladı.
250 bin kişi EVET diyecek
12 Ağustos 2010 / 13:13 Güncelleme: 12 Ağustos 2010 / 15:23

Ağrılılar ziyarette, 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' diyeceklerini açıkladı.

Ege Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hasan Karabağ, referandum sonucunun 'evet' olması durumunda, 'Türkiye demokrasisinin konforunun artacağını' söyledi. Karabağ, "Bize göre eksikleri olsa da yeni Anayasa Türkiye demokrasisinin yarınlarını teminat altına alacaktır. Ege Bölgesi'nde yaşayan 250 bin Ağrılının çatı kuruluşu olarak demokrasiden ve özgürlüklerden yanayız. Bu nedenle 12 Eylül'de oyumuz, 'evet' olacak." dedi.

Federasyon Genel Sekreteri ve Narlıdere Ağrılılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Göztepe de "Halkımızın neye evet diyeceğini doğru anlatmak gerekiyor. Bu anlamda biz, paketin içeriğiyle ilgili bilgi vermeye çalışıyoruz. Ülkemizin son asırda karşılaştığı bu en büyük fırsatı 'evet' ile değerlendirelim. Bu referandum, bizim ve çocuklarımızın geleceğidir." diye konuştu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak ise Ağrılıların böyle bir karar vermiş olmasının kendilerini memnun ettiğini belirtti. Ağrı'nın kendisi için çok özel bir şehir olduğunu vurgulayan Kabak, "Hayatımın önemli bir bölümünü Doğubayazıt'ta hakimlik mesleğini icra ederek geçirdim. Çocuklarım orada dünyaya geldi ve Doğubayazıt'ta büyüdüler. Bu anlamda, Ege Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyonu'nun desteği, beni çok mutlu etti. Memura toplu sözleşme hakkı, kişisel verilerin gizliliği, hakim kararı olmadan yurt dışına çıkma yasağının kaldırılması, engellilere, kadınlara, yaşlılara pozitif ayrımcılık yapılması, yargının güçlendirilmesini içeren Anayasa'ya 'evet' diyecek olan İzmir'deki Ağrılılara teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler