YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 . Cumhurbaşkanı İsmet İnönü mezarı başında anıldı
2 . Cumhurbaşkanı İsmet İnönü mezarı başında anıldı
25 Aralık 2015 23:43
2. Cumhurbaşkanı ve CHP'nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü, ölümünün 42. yılında Anıtkabir'deki mezarı başında törenle anıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefatının 42. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Anıtkabir'deki törene, İnönü ailesi üyelerinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alpaslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, milletvekilleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları katıldı.

Törende, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan tarafından Atatürk'ün kabrine çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Heyet daha sonra İnönü'nün kabrinin bulunduğu bölüme geçti. İnönü'nün kabrine de Cumhurbaşkanlığı, Genelkurmay Başbakanlığı ve CHP adına çelenk konuldu. Kızı Özden Toker de İsmet İnönü'nün kabrine çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunulması ve İnönü'nün öz geçmişinin okunmasının ardından katılımcılar İnönü ailesine taziyelerini sundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MESAJ YAYINLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefatının 42. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti'nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü vefatının yıl dönümünde saygıyla anıyorum" ifadesine yer verdi.

BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefat yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, "İkinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü; İstiklal mücadelemizde önemli başarılara imza atan bir komutan olmasının yanı sıra, Cumhuriyetin kurulmasından sonra da Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak ülkemize büyük hizmetlerde bulunmuştur" dedi. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefat yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Davutoğlu, mesajında, "İkinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü, İstiklal mücadelemizde önemli başarılara imza atan bir komutan olmasının yanı sıra, Cumhuriyetin kurulmasından sonra da Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak ülkemize büyük hizmetlerde bulunmuştur.

Üstlendiği görevler ve elde ettiği muvaffakiyetler neticesinde tarihimizin önemli şahsiyetleri arasında yer alan merhum İsmet İnönü’yü vefatının yıldönümünde saygı ve rahmetle yâd ediyorum" ifadelerini kullandı. 


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler