YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 CHP'li daha başörtüsü için iptal davası açtı
2 CHP'li daha başörtüsü için iptal davası açtı
04 Ekim 2014 13:05
Ortaöğretim çağında çocukları olan CHP'li vekil Candan Yüceer ve Namık Havutça, ‘veli’ sıfatıyla taraf olarak başörtüsü düzenlemesi için Danıştay'a dava açtılar. Yüceer ve Havutça, önceki gün Danıştay’a giderek ayrı ayrı dava dilekçesi verdiler.

Dilekçede özetle, “Yönetmelik ile, toplumda ayrıştırıcılığa ve ayrıcalıklı bir zümre oluşmasına, çocuklarda psikolojik travma yaratılmasına yol açılacak” denildi.

Başörtüsü laikliğe ve çağdaşlığa aykırı

Başvuruyla ilgili Hürriyet’e konuşan Yüceer, devletin birincil görevinin çocukları, kadınları korumak, huzurlu bir ortam sağlamak olduğunu belirterek “Özgür bir toplum özgür ve bilimsel eğitimle oluşturalabilir. Bilimsel eğitim ise laik ve çağdaşlığa dayanır. Başörtüsünü serbest bırakmak, çocukların haklarını ellerinden almaktır” dedi.

14:25
 // Rasim DUMAN
CHP'lilerin bu yaptiklari esyanin tabiatina uygun ve sasilacak birsey yok. Bir zamanlar basortusu magduru olan "ablalar" ile, sakal magduru olan "abiler"e sesleniyorum : oy vermemizi istediginiz CHP bu iste! "Kalbinizdeki muftu" bu yaptiginiz ise hakikaten cevaz ve fetva veriyor mu?...
04 Ekim 2014 14:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler