YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
184 çocuk çıkan olaylarda yaşamını yitirdi!
184 çocuk çıkan olaylarda yaşamını yitirdi!
13 Mart 2014 07:00
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "2002 yılından bu yana 184 çocuk çıkan olaylarda yaşamını yitirmiş" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Siirt'e gelen Tanrıkulu, Baykan ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Tanrıkulu, Siirt Öğretmenevi'nde düzenlenen basın toplantısında, seçim çalışmaları kapsamında bölgeye geldiklerini belirtti.

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mazlum siyaseti yapmaya hakkı yok. 2002 yılından bu yana 184 çocuk çıkan olaylarda yaşamını yitirmiş" diyen Tanrıkulu, şunları kaydetti:

"2004 yılında Uğur Kaymaz ve babası, 12 kurşunla Kızıltepe'de öldürüldü. Mardin'deki duruşmaya ben de avukat olarak gittim. Duruşmaya gelmesi gereken sanıklar Mersin, Bursa ve Eskişehir'e gönderildi. Mahkemeye gelmediler ve o dava orada görülmedi, dava Eskişehir'e gitti. Eskişehir'de polisler beraat ettiler. Geçen hafta Türkiye en ağır mahkumiyeti Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde aldı. Bu hükümet döneminde aldı."

 

AA

misafir
 // zavali
CHP INSANLARIN ÖLÜDUREN SIZLER OK LARINZLA YAPIN ONDAN SONRA SOKALARA YAKIN YIKIN MASUM INSAMLARI ÖLÜYOR AKILI OLUN BOLE BIR YER VARIRMAZ VATAN HAYINLER NE DIYIM ANLAYAN ANLAR YETER *........
13 Mart 2014 Perşembe 12:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler