YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"17 Aralık'tan bu yana bir mizansen oynanıyor"
"17 Aralık'tan bu yana bir mizansen oynanıyor"
12 Mart 2014 07:16
Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, "17 Aralık'tan bu yana bir mizansen oynanıyor. Kendimle ilgili bölümün hesabını veririm, ondan endişeniz olmasın" dedi.

Güler, AK Parti'nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Vecdi Kahraman, Kızıltepe Belediye Başkan adayı Cibrail Dinler, Kızıltepe İlçe Başkanı Cengiz Demirkaya ile Akdoğan, Ofis, Taşlıca ve Büyükboğaziye köylerinde ziyaretlerde bulundu.

Büyükboğaziye'de vatandaşlarla sohbet eden Güler, yerel seçimlerin çok önemli olduğunu söyledi. Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın ayağına çelme takmak isteyenlere bu seçimlerde cevap vereceklerini belirten Güler, "Ayağına çelmeyi, Allah'ın izni ve sizin desteğinizle taktırmayacağız" ifadesini kullandı. Güler, ülkede büyük oyunlar oynandığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"17 Aralık'tan bu yana bir mizansen oynanıyor. Kendimle ilgili bölümün hesabını veririm, ondan endişeniz olmasın. Hesabını vermezsem de karşınıza gelmem. Bu dönemde hükümete yön vermek için iç desteklerle dış desteklerle hükümetin emrindeki adamlarla hükümetin sağladığı imkanlarla başka bir yöne götürülmek isteniyor. Bu dışarıdan desteklere, içeriden destekli hareketlere fırsat vermeyelim. Ülkede istikrar ve huzurun olmaması, ekonomiyi de olumsuz etkileyecektir. 11 ay İçişleri Bakanlığı yaptım. Buralara bir şehit cenazesi geldiğini duydunuz mu  Bunlar çözüm sürecinin Türkiye'ye yarattığı huzur ve güven ortamından kaynaklanıyor. Bunun da istenmediğini biliyor musunuz  Bazıları bunu da istemiyor."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler