YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"15 Ağustos, PKK'nın bayramı oldu"
"15 Ağustos, PKK'nın bayramı oldu"
19 Ağustos 2013 16:08
CHP Antalya milletvekili Gürkut Acar, PKK’nın ilk defa Türk askerlerini öldürdüğü 15 Ağustos’u bayram kabul ettiğini iddia etti.

CHP Antalya milletvekili Gürkut Acar, “Milli bayramlarda Atatürk anıtlarına çelenk koyanlara para cezası kesilirken, PKK’nın ilk defa Türk askerlerini öldürdüğü 15 Ağustos’u bayram kabul ederek yaptığı kutlamalara en küçük bir müdahalede bulunulmaması ülkemizdeki PKK’lıların dışındaki tüm yurttaşlarımızın vicdanını sızlatmıştır” dedi. 

Acar, TBMM’de  düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin Ak Parti eliyle bir yıkıma sürüklendiğini iddia etti.

Acar,  “Bir yandan Başbakan tencere tava çalanları en büyük düşman ilan ediyor, yandaşlarını komşularını ihbara çağırıyor, bir yanda ise açılım süreci diye ili silahlı insanların tehditlerine göz yumuluyor. Bir yandan eline hiç silah almamış, haber yazmış, kitap yazmış insanlar akla ve vicdana  sığmayan cezalar veriliyor” dedi.

PKK’nın 15 Ağustos'u bayram kabul edip kutlama yapmasına herhangi bir müdahalede bulunulmamasını  eleştiren Acar, “AKP iktidarı tarafından milli bayram günlerinin kutlanması devlet terörüyle önlenirken, milli bayramlarda Atatürk anıtlarına çelenk koyanlara para cezası kesilirken, PKK’nın ilk defa Türk askerlerini öldürdüğü 15 Ağustos’u bayram kabul ederek yaptığı kutlamalara en küçük bir müdahalede bulunulmaması ülkemizdeki PKK’lıların dışındaki tüm yurttaşlarımızın vicdanını sızlatmıştır” dedi.  Açılım sürecini eleştiren Acar “Açılım süreci, Türkiye’nin sınırlarının açılması sürecimidir?  Bölgeden Türk askerini çekilip, yerine teröristlerin gelme sürecimidir ? Van’daki Jandarma Kolordu Komutanlığı neden kapatılmaktadır? Bölgede ne kadar karakol kapatılmıştır? Açılım sürecinde daha ne kadar  kapanacaktır? Bu sorularımızın yanıtını bekliyoruz” dedi.

Acar, basın toplantısındaki açıklamalarına  CHP Uşak milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve CHP Kayseri milletvekili Şevki Kulkuloğlu’nun da  destek verdiğini sözlerine ekledi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler