YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan THY bakım - onarım merkezi açılışında yaptığı konuşmada "12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum" dedi.
"12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum"
27 Haziran 2014 / 16:02 Güncelleme: 27 Haziran 2014 / 16:09

Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları; 

"Toplan 3 bin 100 kişini çalışacağı bu tesisle ülkemizin havacılık tarihinde yani bir sayfa açılmış oluyor. Geçtiğimiz 12 yılda Türkiye'nin nereden geldiğinin en güzel örneklerinden biri havayollarında katedilen mesafedir. Biz havayolunu halkın yolu yapacağız dedik. 26 havaalanımız vardı şimdi 52 havaalanımız var.

Giresun'da ilk defa deniz üzerine havalimanı inşa ediliyor

Bugün lüks otobüs firmalarının fiyatıyla neredeyse uçakta yolculuk edecek noktaya geldik. Ülkemizin az sayıda şehrine sınırlı sayıda uçuş vardı. Şimdi dünyada THY 1 numara oldu. Türkye'nin tüm meseleleri gibi bu konuya da el attık. İç hat yolcu sayısı 9 milyon iken 76 milyon olarak gerçekleşti. Giresun'da ülkemizde ilk defa deniz üzerine havalimanı inşa ediliyor.

İsteseler de istemeseler de yapacağız

Pensilvanya'dakiler isteseler de istemeseler alacağız, yapacağız, gerçekleştireceğiz. Benim özel projemdir bu. 12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum. Hala pek çok kişi Aralık ayındaki meseleleri ele alırken benim şahsım ve ailemi ele alıyorlar. Halbuki Pensilvanya elemanlarıyla yürütülen bu girişim halbuki Türkiye'ye yönelikti.

Eğer bu girişimler başarıya ulaşsaydı...

Eğer bu girişimler, başarıya ulaşsaydı diğer pek çok proje gibi İstanbul'u kaldıran tüm projeler rafa kalkacaktı.  Bir Ukrayna'ya döndüler, bir Mısır'a döndüler. Allaha şükür biz öyle olmadık. Biz Türkiye'yi aydınlatırken, birileri de Türkiye'yi karanlığın içine itmeye çalıştı.  Biz çocuklarımızın geleceği için çalışmalarımıza devam edeceğiz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler