YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Eylül'de ne diyecek?
12 Eylül'de yapılacak referandumda Rize milletvekili Yılmaz ne oy vereceğini açıkladı
12 Eylül'de ne diyecek?
24 Temmuz 2010 / 16:37 Güncelleme: 24 Temmuz 2010 / 16:39

Demokrat Parti (DP) Rize Milletvekili Mesut Yılmaz, 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'hayır' oyu kullanacağıonı söyledi.

Yılmaz, önceki hafta yağan sağanak sonrası meydana gelen heyelandan etkilenen Rize'nin Pehlivantaşı mahallesinde Muzaffer Poyraz'a ait evde incelemelerde bulundu.

Yılmaz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 12 Eylül tarihinde yapılacak referandumda değişikliğinin asıl yargı ile ilgili olduğunu belirterek ''Referandumda yargının bağımsız kalmasını isteyenler 'hayır', yargının AK Parti ve hükümetin emrine girmesini isteyenler 'evet' oyu verecektir. Kimse daha sonra bunun doğuracağı sonuçlardan yakınma hakkına sahip değildir. Herkesin geleceğini düşünerek, adaletin bir gün herkese lazım olacağını da unutmadan oy kullanması lazım'' dedi.

Hükümetin iddia ettiği gibi bu anayasa değişikliğinin içerisinde askeri müdahaleleri önleyecek düzenlemelerin sözkonusu olmadığını iddia eden Yılmaz, ''Sadece sembolik yapılan bazı düzenlemeler var. Asıl önemli üç maddedir. O da yargının bağımsızlığı ile ilgilidir. Bağımsız olmayan bir yargı ancak dikta rejimlerinde olur. Demokrasinin devamını istiyorsak, yargının bağımsızlığına sahip çıkmamız gerekiyor. Bunun içinde benim oyum 'hayır'dır'' diye konuştu. AA

VERSEN NE OLUR VERMESEN
 // RIZA ÖZTÜRK
SENİN OYUNLA EVET CIKACAKSA SAYIN MESUT BEY HİC EVETCIKMASIN BİZİM EVETLERİMİZ YETERDE ARTAR BİLE EVETTT....
24 Temmuz 2010 23:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler