YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"12 bin emekçi iş kazalarında hayatını kaybetti"
"12 bin emekçi iş kazalarında hayatını kaybetti"
06 Nisan 2014 16:11
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, AK Parti iktidarında yaklaşık 12 bin kişinin iş kazaları sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

Keskin, yazılı açıklamasında, Türkiye'de iş kazası sonucu ölümlerin katliam boyutuna ulaştığını, en son 3. köprü inşaatındaki göçük sonucu 3 işçinin yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Türkiye'de emeğiyle geçinenlerin ölümle burun buruna yaşadığını savunan Keskin, AK Parti iktidarında yaklaşık 12 bin emekçinin iş kazaları sonucu yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Türkiye'nin iş kazası sonucu ölümlerde Avrupa'da birinci, dünyada ise üçüncü sırada bulunduğunu, sadece geçen ay 110 kişinin iş kazasında yaşamını yitirdiğini belirten Adnan Keskin, şunları kaydetti:

"İş kazası sonucu ölümlerin cinayetten bir farkı kalmadı. Çünkü, devletin ciddi bir denetim eksikliği söz konusu. Bu konuda taşeronlaşmanın önüne geçilmemiş, tam aksine teşvik edilmiştir. AKP İktidarının aymaz tavrı, emekçinin kabusu haline geldi. Grizu patlamasını ve meydana gelen ölümleribile 'kader' diyecek kadar vurdumduymaz bir akıl pusulasıyla değerlendiren iktidar, cennet vatanımızı emeğiyle geçinen insanlar için adeta cehenneme çevirmiştir.

Kendilerinin rüşvet ve yolsuzluk olaylarına gösterdikleri duyarlılık, işçinin hayatı söz konusu olunca vurdumduymazlık olmuştur. Hem analar ağlamasın edebiyatı yapacaksın, hem de anaları evlat ölümleriyle kaderine terk edeceksin. AKP iktidarsa ölüm kaçınılmaz hale gelmiştir. Bunun hesabını veremeyenlerin vicdanları da nasırlaşmış durumdadır."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler