YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
105 yaşındaki Kadriye nineden Davutoğlu'na dua
105 yaşındaki Kadriye nineden Davutoğlu'na dua
17 Mayıs 2015 16:30
Başbakan Davutoğlu'nun Balıkesir programında sohbet ettiği 105 yaşındaki Kadriye Özdemir, Davutoğlu için sabaha kadar "Sesine kuvvet ver" diye dua ettiğini söyledi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Balıkesir'deki programında eşi Sare Davutoğlu ile Valilik Konağında vatandaşlarla buluşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Balıkesir'de yaşayan en yaşlı kadın" olduğu belirtilen 105 yaşındaki Kadriye Özdemir ile yakından ilgilendi, Kadriye ninenin elini öptü ve duasını istedi.

Özdemir ise gece sabaha kadar Davutoğlu için dua ettiğini belirterek, "Allahım nasıl dayanıyor, sesine kuvvet ver dedim. Allahım selamet ver dedim. İnşallah selamete çıkarsın da çikolata dağıtacağım seçimden sonra, ölmez sağ olursam... Allah Türkiyemizi selamete çıkarsın. Allah zihin açıklığı versin" diye konuştu. 

Başbakan Davutoğlu, Kadriye ninenin sözlerine, "Ben de diyorum bugün mitinglerde sesim neden daha iyi? Sizin duanızlaymış. Allah razı olsun" karşılığını verdi.

Davutoğlu'nun "Kadriye teyze sen bana oku" demesi üzerine ise Özdemir, ellerini açıp dua etmeye başladı. Davutoğlu, "Senin bu duan beni ayakta tutar inşallah. Sen bu güzel duanı hep bize et olur mu?" ifadesini kullandı.

"Bunak değilim, biliyorum nereye basacağımı"

Kadriye Özdemir, bir önceki seçimde sandık başında yaşadığı bir konuyu Davutoğlu'na, şöyle anlattı:

"Daha önceki seçimde kendi şeylerine bas dediler. 'Oğlum ben bunak değilim. Biliyorum ben nereye basacağımı' dedim. Sonra, 'bizden akıllı' dediler."

Özdemir'in bu sözleri Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu'nu güldürdü. Başbakan Davutoğlu, Kadriye ninenin sözleri üzerine, "Bizde Kadriye teyzeler sayesinde demokrasi yaşıyor. Allah razı olsun" dedi.

Koruyucu aile olan Alpcan ailesini tebrik etti

Balıkesir'de 2 yaşındaki Efecan'a koruyucu aile olarak sahip çıkan Özlem-Tezcan Alpcan çifti ile de sohbet eden Davutoğlu, Alpcan çiftini örnek davranışları nedeniyle tebrik etti. Davutoğlu, minik Efecan'ı kucağına alıp sevdi. 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler