YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"1 Ekim'de Meclis'e başörtüyle gelinebilir"
AK Parti Grup Başkanvekili Canikli yeni yasama yılında Meclis’e başörtülü gelmek isteyen milletvekillerine yeşil ışık yaktı.
"1 Ekim'de Meclis'e başörtüyle gelinebilir"
28 Eylül 2013 / 10:16 Güncelleme: 28 Eylül 2013 / 10:18

Canikli, “Bu konuda toplumsal mutabakat oluştu. Bu ortamda kimsenin direnç göstereceğini de düşünmüyoruz. İsteyen başörtülü gelebilir” dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, 1 Ekim’de kadın vekillerin başörtüsü ile Meclis’e gelebileceğini söyledi. Canikli, kendilerine bu yönde bir başvuru gelmediğini ancak bu konuda bir engel olmadığını, toplumda şu anda mutabakat bulunduğunu kaydetti.

Toplumsal mutabakat oluştu

Canikli, Meclis’te gazetecilerle yaptığı sohbette, şunları söyledi: “Grup olarak başını kapatmak isteyen milletvekiline bizim kapat ya da aç dememiz sözkonusu değil. Lehte ya da aleyhte olmalıyız. Bu ortamda kimsenin direnç göstereceğini de düşünmüyoruz. Bu konuda toplumsal bir mutabakat oluşmuş durumda” dedi. Canikli, oturumu yöneten başkanvekillerinden bu konuda herhangi bir tepki gelmeyeceğini söyledi.

İçtüzük değişikliği gelebilir

Canikli, Meclis gündemine Meclis’in hızlı çalıştırılmasına içeren, grup önerilerinin ve önergelerin okunma sürelerini kısaltan konuları da içerecek bir içtüzük değişikliğinin geleceğini ifade etti.

 

STAR

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler