YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yurtta kalan 230 kız öğrenci zehirlendi iddiası
Yurtta kalan 230 kız öğrenci zehirlendi iddiası
25 Şubat 2015 08:02
Akşam yemeğinden sonra mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle, zehirlenme ihtimaline karşı yurtta kalan 230 kız öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre; Kahta İlçesinde bulunan Cendere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Yurdunda kalan öğrenciler, iddiaya göre akşam yemeği sonrasında mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti ile rahatsızlandı.

Şikayetler kısa sürede artınca okul yurduna çok sayıda ambulans ve Kahta Belediyesine ait otobüsler gönderildi. Öğrenciler, ambulans ve Kahta Belediyesine ait otobüslerle Kahta Devlet hastanesine kaldırılırken, çocuklarının zehirlenerek hastaneye kaldırıldığını duyan öğrenci velileri Kahta İlçe Devlet Hastanesine akın etti. Hastanede tedavi altına alınan 230 öğrenciden sağlık durumları iyi olanlar tedavi edildikten sonra yeniden yurtlarına gönderilirken, bazı öğrenciler ise tedavi edildiği halde herhangi bir hayati tehlikeye karşı kontrol altına alındı.

230 öğrencinin zehirlenerek hastaneye kaldırıldığı bilgisini alan Kahta İlçe Kaymakamı Dede Musa Baştürk, hastaneye gelerek hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Kaymakam Baştürk, “Kahta Cendere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Yurdunda kalan öğrencilerimiz akşam yemeğinden kaynaklanan mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti üzerine 230 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerimizin genel sağlık durumları iyi. Tüm öğrenci ve velilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kahta Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri yurtta kalan öğrencilerin akşam yemeğinde yedikleri tavuk tantuni, çorba ve ayranın numunelerini alarak inceleme başlattığı ise, öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler