YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılın doktoru o seçildi
Yılın doktoru o seçildi
03 Mart 2014 12:08
Türkiye'de ilk yüz ve rahim naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan Aktif Sağlık Sen tarafından yılın doktoru seçildi.

Yılın doktoru için düzenlenen törene Aktif Sağlık İl Başkanı Ümit Karataş, sendika yönetim kurulu, sendika üyeleri ile Turkmsıc temsilcileri katıldı. Ödül töreni açılış konuşmasını yapan Aktif Sağlık Sen İl Başkanı Ümit Karataş, Prof. Dr. Ömer Özkan'ı sendika genel merkezlerinin aldığı kararla yılın doktoru seçtiklerini belirterek, "Hocamız gerçekleştirdiği ameliyatlarla Türkiye'nin yüz akı olmuş ve ülkemize ciddi bir prestij kazandırmıştır.

Organ nakli noktasında çığır açmış ve mümkünsüzü başarmıştır. Yaptığı başarılı ameliyatlarla organ bağışının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtlamış, toplumumuza güven ve cesaret vermiştir" şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Ömer Özkan da kendisini ödüle layık gören Aktif Sağlık Sen'e teşekkür etti. Özkan, "Değer verdiğimiz bir kurum tarafından ödüllendirmek güzel. Bir kişiyi, yaptığı işten dolayı ödüllendirilmesinden başka mutlu eden hiçbir şey yoktur. Bu süreçte olumlu şekilde gündemde olmaktan mutluyuz. Sürekli halk ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından olumlu görülüyor ve ilgi odağı oluyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Aktif Sağlık Sen Elazığ İl Başkanı Ümit Karataş tarafından Prof. Dr. Özkan'a yılın doktoru ödülü verildi ve Elazığ'ın yöresel ürünleri hediye edildi.

 

İHA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler