YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni yılı tazelenmiş bir ciltle karşılayın
Yeni yılı tazelenmiş bir ciltle karşılayın
23 Aralık 2015 10:26
Yeni yıla yeni bir görünümle girmek isteyenler, cildindeki form kayıplarından ve kırışıklıklardan kurtulmak için estetik cerrahi ve medikal uygulamalardan faydalanmaya devam ediyor.

Yeni yılı taze bir ciltle karşılamak isteyenlerin son bir aydır, cerrahi ve ameliyatsız yöntemlere yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Estetik International Sağlık Grubu kurucusu, Op. Dr. Bülent Cihantimur, ‘’2016 senesine canlı, dinamik ve çok daha gençleşmiş bir şekilde merhaba demek isteyenler özellikle kırışıklık tedavilerine yöneliyorlar. Kliniklerimizde, kişilerin bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine yönelik pek çok uygulama yapıyoruz. Bunların içinde cerrahi girişimler ile ameliyatsız veya medikal çözümler de var” dedi.

CİLDİ NELER YAŞLI GÖSTERİR?

Cildi yaşlı gösteren pek çok unsur olduğunu dile getiren Cihantimur, ‘’Özellikle ciltte beliren kırışıklıklar, yanakların sarkması, gözaltı morlukları ve gözaltı torbalanmaları, el üzerindeki lekelenmeler, saçların dökülmesi ve canlılığını kaybetmesi, bir bütün olarak insanı olduğundan daha yaşlı gösteren öğeler. Ciltteki form kayıplarına erken müdahale etmek çok önemli. Bu sebeple Örümcek Ağı estetiğine çok fazla talep var. İnsanlar artık sorunu zamanında çözümleme yoluna gidiyorlar. Örümcek Ağı estetiği ameliyatsız bir teknik olarak, kırışıklıkları gideriyor, ciltteki sarkma ve form kayıplarını toparlıyor. Böylece ciltte belirgin bir canlanma ve tazelenme yaşanıyor” diye konuştu. Örümcek Ağı estetiğinin yağ transferi uygulamasıyla konbinlenmesinin de mümkün olduğunun altını çizen Cihantimur, “Örümcek Ağı estetiği ile birlikte uygulayabildiğimiz Cihantimur Yağ Transferi tekniğiyle yüz bölgesinde gelişmiş bir kontür hattını oluşturabiliyoruz. Hacim kaybetmiş ve sarkmış yanaklar, gözaltı morlukları ve cilt üzerindeki pürüzler bu iki uygulamanın avantajlarıyla giderilebiliyor” ifadelerinde bulundu. 

ELLER VE SAÇLAR ÇOK ÖNEMLİ

Ellerin ve saçların insanı yaşlı gösteren diğer bölgeler olduğunu söyleyen Cihantimur, ‘’Özellikle bayanlar son zamanlarda saçlarındaki sağlıksız ve cansız duruştan çok şikayetçiler. Organik Saç enjeksiyonu kök hücrenin faydalarıyla bütünleşerek, saçların tekrar eski canlılığına ve sağlığına kavuşmasını sağlıyor. Ellerdeki çillenme, lekelenme ve yağlı dokunun azalıp kemikleşmiş yapısı yine çok fazla şikayetçi olunan ve yaşlı gösteren konular arasında. El sırtına uyguladığımız yağ enjeksiyonları olumlu geri dönüşler aldığımız uygulamalar arasında yer alıyor. Ayrıca hastanın kendi bölgesel yağından alıp, kök hücreden zengin hale getirilmiş yağ transferi uygulaması da yapıyoruz. Bu pratik uygulamalarla canlanmış bir şekilde yeni yılı karşılamak mümkün’’ diyerek sözlerini noktaladı.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler