YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalova Devlet Hastanesi'nden bir ilk
Yalova Devlet Hastanesi'nden bir ilk
26 Ağustos 2013 15:20
Yalova Devlet Hastanesi'nde devreye sokulan sistem sayesinde hastalar hastaneye gitmeden bütün sonuçları cep telefonları ve tabletlerinden görebilecek.

Doktorlar ise 24 saat boyunca hastalarını bu sistemden takip ederek gerekli müdahaleleri yapabilecek.
Yalova Devlet Hastanesi android uygulamasını devreye soktu. Akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz olarak indirilecek olan uygulama hastalara ve doktorlara birçok kolaylık sağlıyor. Hastalar artık yaptırdıkları bütün tahlil ve çektirdikleri filmlerin sonuçlarını hastaneye gelmeksizin telefon ya da tabletlerine indirdikleri uygulamadan TC Kimlik numaralarını girerek görebilecek. Böylece hem hastanelerdeki gereksiz yığılmaların, hem de hastalar için zaman kaybının önüne geçilmiş olacak.
Uygulama ile ilgili evvela hastalara, daha sonra basın mensuplarına bilgi veren Yalova Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Faruk Çavdar, "Android uygulaması hastalarımıza ve hekimlerimize kolaylık sağlayacak. Bu uygulama ile isteyen hastalarımız dünyanın her yerinden akıllı telefon ve tabletlerle tüm röntgen ve laboratuar tahlilleri dahil raporlanmış her sonucu görebilecek. Yine hastanemizin hekim ve poliklinik bilgilerine de buradan ulaşıp istedikleri hekime randevu alabilirler. Hastalarımız her türlü talep ve şikayetlerini de bu sitem üzerinden hastanemize bildirebilecekler. Hekimlerimizde mevcut hekim giriş modülü ile hastane otomasyon sonucuna bağlanarak isterlerse hastane içinde, isterlerse hastane dışarısında günün her saatinde hastalarını takip edebilirler. Yani artık doktorlarımız hastane içinde yaptıkları her şeyi dışarıda da bu sistem üzerinden yapabilecekler. Kısa bir süre içerisinde Yalova'daki diğer kamu hastanelerinde de bu sistemi devreye sokacağız. Bu uygulama Türkiye'de bu çapta geniş olan ilk uygulama" dedi.

 

İHA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler