YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vücudunda fazla beni olanlar dikkat!
Vücudunda fazla beni olanlar dikkat!
28 Haziran 2014 00:33
Vücudunda fazla beni bulunan kadınların meme kanserine yakalanma riskinin daha fazla olduğu belirlendi.

ABD'deki Indiana Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, sol kolunda en az 15 beni bulunan kadınların meme kanserine yakalanma riskinin hiç beni bulunmayanlardan yüzde 35 fazla olduğunu gösterdi.

Araştırmada ayrıca, menopoz sonrasında 6 ya da daha fazla bene sahip kadınlarda östrojen ve testosteron seviyesinin, hiç beni bulunmayanlardan daha yüksek olduğunu belirten bilim adamları, ben ve meme kanseri bağlantısının cinsiyet hormonlarından kaynaklanıyor olabileceğini vurguladı.

Yaklaşık 20 yıl 74 bin 523 hemşire ve 89 bin 902 Fransızca öğretmeninin verilerini inceleyen bilim adamları ben sayısının teorik olarak meme kanseri riskini gösterdiğini ancak bunun pratikte nasıl yorumlanacağının henüz bilinmediğini belirtti.

Araştırmanın sonuçları "Public Library Of Science Medicine" dergisinde yayımlandı

01:19
 // BEN DEDİM
Ben ve kanser ilişkisi bir gerçek. Kanser mi, benleri tetikliyor, yoksa benler mi kanserin habercisi tam olarak net değil. Benleriniz çoğalıyor ve renk değiştiriyorsa, erken tanı için hemen doktora gitmek lazım. Geç kalırsanız, beniniz; ben demiştim der size. Laf cambazlığı değil, aklınıza kazınsın istiyorum....
28 Haziran 2014 01:19
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler