YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üst üste karma aşıya 5 uzaklaştırma
Üst üste karma aşıya 5 uzaklaştırma
23 Şubat 2013 13:04
Ankara Valiliği, bir ilköğretim okulunda öğrencilere üst üste iki kez karma aşı yapılmasının ardından, okul müdürü ile 4 sağlık personelini görevden uzaklaştırdı.

 

Ankara'nın Mamak ilçesinde bir ilköğretim okulu öğrencilerine üst üste iki kez aynı aşının yapıldığının ortaya çıkmasının ardından okul müdürü ile 4 sağlık personeli görevden uzaklaştırıldı.
 
Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Alper Tunga İlkokulu'nda, Toplum Sağlığı Merkezi görevlilerince birinci sınıf öğrencilerinden 51'ine, 20 Şubat 2013'te karma aşı (difteri, boğmaca, tetanoz, polia) yapıldığı ancak bu aşının 24 Aralık 2012'de de yapıldığının anlaşılması üzerine konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.
 
Sorumlu sağlık ve milli eğitim personeli hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, 2'si doktor 4 sağlık görevlisiyle okul müdürünün görevden uzaklaştırıldığı kaydedildi.
 
Çocuk Sağlığı ve Hastalığı uzmanı dahil bir sağlık ekibinin, söz konusu okula giderek aşılanan öğrencileri muayene ettiği, kolunda kızarıklık olduğu tespit edilenlere soğuk pansuman uygulandığı bildirilen açıklamada, velilerle de toplantı yapılarak aşıya bağlı lokal etki dışında bir yan etki beklenmediği bilgisinin iletildiği ifade edildi.
 
 
AA
Etiketler:
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler