YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Urfa'dan bir ölüm haberi daha
Şanlıurfa'da 4 yaşında bir kız çocuğu domuz gribi nedeniyle hayatını kaybetti
Urfa'dan bir ölüm haberi daha
02 Kasım 2009 / 13:44 Güncelleme: 02 Kasım 2009 / 16:24

Şanlıurfa'da geçtiğimiz Çarşamba günü ailesi tarafından götürüldüğü Çocuk Hastalıkları Hastanesinde domuz gribinden öldüğü açıklanan 4 yaşındaki özürlü Elif Fıratha'nın ailesi kızlarının domuz gribinden öldüğünü evlerine gelen  gazetecilerden duyduğunu  söyledi. 
 

Bir kamu kuruluşunda memur olarak çalıştığı belirlenen baba Salih Fıratha, Ulubatlı Mahallesindeki evine giden gazetecilere kameralar önünde konuşmayıp sözlü olarak açıklama yaptı. Baba Salin Fıratha, "6 gün önce kızımı gece saat 03.00 sıralarında önce Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine götürdüm. Buradan Çocuk Hastanesine sevk edilince, oraya götürdüm. Burada zatureden yatırdılar. Bir süre sonra öldü. Kızımın domuz gribinden öldüğünü evimize gelen gazetecilerden öğrendim. Çocuğumun domuz gribinden öldüğüne inanmıyorum. Çünkü biz evde çocuğumuzu kucağımıza alıp sevip öpüyorduk öyle olsa bize de bulaşırdı" dedi. 
 

Sağlık Müdürlüğünden kızlarının domuz gribinden öldüğü yönünde kendilerine her hangi bir bilgi verilmediğini belirten baba Salih Fıratha, "Madem ki, kızım domuz gribinden öldü ise neden gelip bizimle ilgilenmiyorlar" şeklinde konuştu 
 

Bu arada, 4 yaşındaki Elif Fıratha, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Yıldız Köyünde Geçtiğimiz Cuma günü toprağa verildi.
 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler