YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversitelide domuz gribi şüphesi
Mersin'de bir üniversite öğrencisi, 'domuz gribi' şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
Üniversitelide domuz gribi şüphesi
26 Ekim 2009 / 17:11 Güncelleme: 26 Ekim 2009 / 18:16

Yürümekte zorlanan ve yüksek ateşi bulunan gencin durumu, yapılacak tahlillerin ardından netlik kazanacak.  
 

Özel bir üniversitenin İşletme Fakültesi'nde okuyan ve Erdemli ilçesine bağlı Tömük beldesindeki bir yazlıkta kalan Mustafa C. (22), bu sabah saatlerinde yüksek ateş ve aşırı derecede eklem ağrısı şikayetiyle Erdemli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Gencin 'domuz gribi'ne yakalanmış olabileceği ihtimali üzerinde duran doktorlar, Mustafa C.'yi hazırlanan özel bir ambulansla Mersin Devlet Hastanesi'ne sevk etti. Hemen tedavi altına alınan gencin durumunun yapılacak tahlillerin ardından netlik kazanacağı bildirildi.  
 

Hastane önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan baba Mehmet C., oğlunu yüksek ateş ve eklem ağrıları nedeniyle Erdemli Devlet Hastanesi'ne götürdüklerini ifade ederek, burada kan tahlili yapıldığını ve domuz gribinden şüphelenildiği için aniden ambulans çağrılarak Mersin'e sevk edildiklerini anlattı. Mehmet C., "Buradaki doktorlar ise üşütme ve normal grip dedi. Henüz tahlil yapılmadı. Tahlil sonucu ne olduğu belli olacak" şeklinde konuştu.  
 

Yaşanan gelişmelerin ardından Mersin Devlet Hastanesi'nde görev yapan doktorların yanı sıra görevli personel de maskeyle dolaşmaya başladı.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler