YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'ye yüzer hastane geliyor!
Türkiye'ye yüzer hastane geliyor!
30 Mart 2013 17:02
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'ye yüzer hastane kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yüzer hastane incelemesinde bulunmak üzere nisan ayında Amerika'ya gideceğini belirterek, ''Dünyada bir ilki gerçekleştirip, projesini hazırlayarak Türkiye'ye yüzer hastaneleri kazandıracağız'' dedi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, AK Parti Edirne İl Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, iktidarın diğer alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da çığır açtığını söyledi.

Türkiye'nin sağlık alanında bir yeniliğe daha kavuşacağını ifade eden Müezzinoğlu, yüzer hastane incelemesinde bulunmak üzere nisan ayında Amerika'ya gideceğini belirtti.

ABD'deki yüzer hastanelerin savaş gemilerinden dönüştürüldüğünü anlatan Müezzinoğlu, ''Dünyada bir ilki gerçekleştirip, projesini hazırlayarak Türkiye'ye yüzer hastaneleri kazandıracağız'' diye konuştu.

Türkiye'nin deprem kuşağında olduğunu hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, yüzer hastanelerin olası bir depremde, bölgeye en yakın sahilden hizmet verebileceğini anlattı.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, AK Parti iktidarıyla Türk insanının sağlık alanında hak ettiği hizmeti almaya başladığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Şimdi helikopter ambulanslarımız var mı  Var. Yollar kapalı da olsa helikopter ambulans hastanın ayağına gitmiyor mu  Gidiyor. Helikopter jetlerimiz, uçaklarımız da var. Bırakın yurt içini yurt dışından bile hastaları ülkemize getirip, hastanelerimizde tedavi ediyoruz. CHP'li, MHP'li arkadaşlarınıza sorun, 10 yıl önce AK Parti iktidarının her alandaki hizmetlerini rüyalarında görselerdi, inanabilirler miydi  Bir de 'Biz iktidardan çekiliyoruz, iktidarı Kılıçdaroğlu'na bırakacağız, acaba bu uçaklar 3 ay sonra uçmaya devam edebilir mi  Torba torba ilacımı eczaneden alıp, yaşamımı devam ettirebilir miyim  Gecenin yarısında doktorumu karşımda görebilir miyim ' diye sorun. Kılıçdaroğlu'nun bunları başarıp başaramayacağının cevabını onlardan isteyin.''

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler