YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye’nin en iyi doktoruna şok
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatıldığı iddia edilen Prof.Dr.Ömer Özkan, konuyla ilgili hiçbir bilgisi olmadığını söyledi.
Türkiye’nin en iyi doktoruna şok
09 Eylül 2013 / 19:18 Güncelleme: 09 Eylül 2013 / 22:04

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatıldığı iddia edilen Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ömer Özkan, konuyla ilgili hiçbir bilgisi olmadığını söyledi.

"Çok şaşırdım"

Prof.Dr.Ömer Özkan, haberleri görünce çok şaşırdığını, kendisinin ifade vermediğini ve konuyla ilgili bir bilgisinin de olmadığını belirterek “Ben de konuyu öğrenmeye çalışıyorum” dedi.

37 akademisyen hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' iddiası

Türkiye’de yaptığı yüz nakilleri ile adını dünyaya duyuran Prof.Dr. Ömer Özkan ve eşi Doç.Dr. Özlenen Özkan’ın da aralarında bulunduğu Akdeniz Üniversitesi’nde görevli 37 akademisyen hakkında, ’nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı iddia edildi. Bir ihbar üzerine başlatılan soruşturmada, Tam Gün Yasası nedeniyle üniversiteden ayrılan, bir kısmı özel hastanede görevli, bir kısmı kendi muayenehanesi olan bazı doktorların, büyük ameliyatları üniversite bünyesinde görevli akademisyen arkadaşları adına AÜ Hastanesi’nde yaptıkları ileri sürülmüştü.

 

İHA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler