YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de Ebola tehlikesi var mı?
Türkiye'de Ebola tehlikesi var mı?
14 Ekim 2014 14:34
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ebola konusunda Türkiye açısından bir sorun yaşamadıklarını ancak duyarlı olmaya devam ettiklerini belirterek, "Şu ana kadar bu anlamda 3-4 vaka oldu ancak 4'ü de sıtma teşhisiyle sonuçlandı" dedi.

Bakan Müezzinoğlu, "Türkiye'de Ebola vakasının görülüp görülmediğine" yönelik soru üzerine, buna yönelik olabilecek bütün vakaları takip ettiklerini söyledi.

Uçakla gelen ve gidenlerin takibini yaptıklarını belirten Müezzinoğlu, "Uçaktan iner inmez herhangi bir risk şüphesi olan vakaları bütün tedbirleri alarak kontrol ediyoruz. Şu ana kadar bu anlamda 3-4 vaka oldu ancak 4'ü de sıtma teşhisiyle sonuçlandı. Şu ana kadar Türkiye açısından bir sorun yaşamadık ancak bu konuda duyarlı olmaya devam ediyoruz. O bölgede yaşayan ve o bölgeden gelen vatandaşlarımız ile oraya gidecek olanlara; temizliğe, hijyene karşı duyarlı olmalarını tavsiye ediyoruz" dedi.

Müezzinoğlu, uçakla gelen ve giden herkese her türlü bilgilendirmeleri yaptıklarını ifade ederek, "Paniğe gerek yok, panik ortamı da yok. Ama duyarlı ve tedbirli olmak da bakanlık olarak bizim görevimiz" diye konuştu.

Mehmet Müezzinoğlu, Hac'dan dönen hacılardan hafif de olsa ateşli olanlar ile risk grubunda yer alanları 15 gün süresince yakın bir gözleme tabi tuttuklarını söyledi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler