YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sosyal medyayı sallayan kare
Doktor, ameliyat etmek üzere olduğu çocuk hasta tedirgin olunca sedyeye yanına uzandı, elini tuttu ve 'haydi beraber uyuyalım' dedi...
Sosyal medyayı sallayan kare
25 Mayıs 2015 / 11:23 Güncelleme: 25 Mayıs 2015 / 11:32

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erbuğ Keskin, küçük hastası Ender ile birlikte ameliyathaneye geçti. O sırada minik hasta tedirgin oldu. Prof. Dr. Keskin, “Hadi yanına yatayım beraber uyuyalım” dedi. Asistan hekimlerden biri  de bu anı fotoğrafladı. Sonra bir anda fotoğraf fenomen haline geldi.

Fotoğraf, Facebook ve Twitter'da büyük bir hızla yayıldı, 5 binden fazla insan paylaştı, 2.5 milyon kişiye ulaştı. Fotoğrafa bakanlar ise hem duygulandı hem de yorumlarıyla duygulandırdı.

Prof. Dr. Keskin, “Her gün yüzlerce doktorun yapmakta olduğu bir şeyi yapmıştım. Ender, ameliyathaneden korkunca yanına uzandım uyuyana kadar. Bütün çocukların elini tutar, sarılırız zaten, onlar bize emanettir orada. Bunu bütün hekimler yapar. Ama fotoğrafın altına yapılan yorumlar beni çok mutlu etti. Eleştirilmeye, yıpratılmaya o kadar alışmışız ki güzel sözcükler gerçekten kuvvet verdi” diyerek gösterilen ilgiye şaşkınlığını dile getirdi.

Prof. Dr. Keskin, “Benim için en güzeli; sağlıkçı olmayan yüzlerce insan, sağlıkçılar için çok güzel şeyler yazdılar, yorumlar yaptılar, kendi güzel hastane anılarını anlattılar. Hep mesleğimizin kötülenmesine alışmışız. Öyle hoşuma gitti ki...” dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler