YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sinirli ve yaşlı gösteren çizgilerden kurtulmak artık mümkün
Sinirli ve yaşlı gösteren çizgilerden kurtulmak artık mümkün
29 Şubat 2016 13:56
Yüzde ve görünen yerlerdeki çizgiler yaşımızı ele veriyor. ince veya kalın çizgiler insanı olduğundan daha yaşlı gösterebiliyor. Kırışıklıklar yaşlı göstermenin yanı sıra sinirli de gösterebiliyor. Günümüzde sinirli ve yaşlı gösteren çizgilerden kısa süre

Kadınlarda 30’lu yaşlardan sonra genetik faktörler, kilo alıp verme, yer çekimi etkisi ve yapılan doğumlar sonrası yüzün her tarafında cilt altı doku kayıpları, sarkmalar ve yaygın cilt kırışması gibi deformiteler meydana geldiğini ifade eden Doç.Dr. Hayati Akbaş, “Yaşla birlikte alında kırışmalar, göz altında torbalanmalar, göz kenarlarında kaz ayağı denen çizgilenmeler, kaş ortasında kişiyi sinirli gösteren oluklaşma, yanak çıkıntılarında oluşan düzleşme ile ''tabak yüz'' denen durum ortaya çıkar. Kadında meydana gelen bu değişiklikler artık kendisini eskisi kadar güzel bulmamasına özgüven kaybına neden olur. Kişi yaşam sevincini yitirir. Bu eksiklik duygusu zamanla eşler arasındaki ilişkiyi de zedeleyebilir. Eşler arasında birbirini beğenmeme ve beğenilmemeye bağlı olarak ciddi uzaklaşmalar olmaktadır. Hatta birçok evlilik bu nedenlerle kopma noktasına gelir. Kopar veya kalıcı hasarlar görür. Artık kadın kendisini güzel bulmamaktadır ve bozulan sosyal ilişkileri çevresindeki insanlarında aynı fikirde olduğunu ispatlar niteliktedir. Bu noktadan sonra hayatı olumsuz yönde değişen kadın yeni bir hayat ve kimlik arayışına girer. Geçmişin izlerini ruhen ve bedenen silmenin yollarını arar. Kendisi için aldığı değişim kararı fark edilir düzeyde olmalıdır” diye konuştu. 

Doç.Dr. Hayati Akbaş, ameliyatla yüz gençleştirme / face lift operasyonunun yüzdeki yaşlılık emarelerini ortadan kaldıran kişiyi genç bir ifadeye kavuşturan etkinliği yüksek bir estetik operasyonu olduğunu kaydederek, “Yüz gençleştirme operasyonu ile üst göz kapağındaki birikmeler ortadan kaldırılır. Gözaltı torbalanmaları çıkarılır. kaşlar yukarı kaldırılır, yanaklar ve çene hattı yeniden belirginleştirilir ve burunun her iki tarafından aşağı doğru uzanan derin çizgi kaybedilir. Ameliyat sonrası hastanın yaşayacağı fiziksel değişim ve gençleşme kısa süre içerisinde hastanın zedelenen özgüvenini ve psikolojisini düzeltir. Kişi ruhen hissettiği yaştadır artık” dedi. 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler