YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SGK'da devir teslim töreni
SGK'da devir teslim töreni
18 Aralık 2015 17:04
Mehmet Selim Bağlı, SGK Başkanlığında düzenlenen devir teslim töreniyle Başkanlığa vekalet eden Cevdet Ceylan'dan görevi devraldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, "Takdir edersiniz ki kimsenin elinde sihirli değnek yoktur. Tek derdim, bu kurumu şimdi bulunduğu yerden daha ileri bir noktaya taşıyabilir miyiz ve 2023 vizyonuna, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın bize gösterdiği hedeflere ulaşmada daha etkili, verimli çalışabilir miyiz" dedi. 

Bağlı, SGK Başkanlığında düzenlenen devir teslim töreniyle Başkanlığa vekalet eden Cevdet Ceylan'dan görevi devraldı. 

Törende konuşan Bağlı, SGK başkanlarının görevde kalma sürelerini incelediğini, en fazla iki yılda bir değişim olduğunu gözlemlediğini anlattı. Kurumlarda kişilerin gelip geçici olduğunu vurgulayan Bağlı, devlette devamlılığın esas olduğuna işaret etti. 

Bağlı, SGK'yı kamu kurumu olmanın ötesinde bir vakıf gibi gördüğünü, kurumun bir vakıf şuuruyla ve mantığıyla yönetilmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. 
"Başarılı olmak zorundayız"

Öncelikler listesinde 2023 vizyonunun bulunduğunu aktaran Bağlı, "Türkiye'nin en önemli kamu kurumlarından biri olan SGK, 2023 vizyonuna nasıl katkı sağlayabilir, nasıl daha iyi noktada olabilir  Asıl amacımız bu. Olmazsa olmazımız, başarıdır. Başarılı olmak zorundayız. Bu iktidarın, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve Sayın Bakanımızın bizden tek bir beklentisi var, başarılı olmamız" ifadelerini kullandı. 

Başarıya ulaşmak için ekip olmak zorunda olduklarını dile getiren Bağlı, dedikodu ve gruplaşmanın olduğu kurumda başarı sağlanamayacağını vurguladı. 
Kurum personelinin tamamına cep telefonu numarasını vereceğini, her personelin 7 gün 24 saat kendisini arayabileceğini belirten Bağlı, sorunu ve önerisi olan yöneticilerin tamamının da randevusuz kendisine başvurabileceğini söyledi. 

Personelin sorunlarını da birlikte çözeceklerini anlatan Bağlı, şöyle devam etti:
"Takdir edersiniz ki kimsenin elinde sihirli değnek yoktur. Ben, buraya mucizeler yaratmaya gelmedim. Tek derdim, bu kurumu şimdi bulunduğu yerden daha ileri bir noktaya taşıyabilir miyiz ve 2023 vizyonuna, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın bize gösterdiği hedeflere ulaşmada daha etkili, verimli çalışabilir miyiz "
Başkan Vekili Ceylan'a ve daha önce görev yapanlara da teşekkür eden Bağlı, yeni görevinin herkes için hayırlı uğurlu olmasını diledi.
 
Medula sistemindeki arıza

Gazetecilerin eczane ve hastanelerde kullanılan Medula sisteminde yaşanan kesintilerle ilgili sorusunu da yanıtlayan Bağlı, ekiplerin sistemin düzelmesi için çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirerek şunları söyledi:

"Türkiye'nin en önemli teknik ve işletim altyapısını çalıştırdığımız için bazen bu tip arızalar olabilmekte ama sistemi ayakta tutmak, sistemi çalıştırmak için ekibimiz her daim müdahale etmektedir. Sadece önceden öngördüğümüz teknik bir müdahaleden dolayı yavaşlama ve bazen kesintiler olmaktadır. Kontrolümüz dışında bir durum söz konusu değildir." 
Görevi teslim eden Ceylan da "hayırlı olsun" temennisinde bulunarak Bağlı'ya çiçek takdim etti. 
SGK açıklaması

Öte yandan Medula sistemindeki kesintiyle ilgili olarak SGK'dan yapılan yazılı açıklamada, 3 Aralık'tan itibaren veri merkezinin taşınma süreci nedeniyle zaman zaman planlı ve plansız kesintilerin yaşandığı bildirildi.

Kesintilere teknik servisin en hızlı şekilde çözüm ürettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Yaşanan problem, hizmet kalitesinin ve performansın artırılmasına yönelik teknik çalışmalarımızdan kaynaklanmaktadır. Bu kapsamda tüm vatandaşlarımız hizmet veren sistemimiz, yeni teknoloji ve mimari yapısıyla en kısa süre içerisinde hizmet vermeye başlayacaktır."


AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler