YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Semizotu omega 3 deposu
Semizotu omega 3 deposu
06 Temmuz 2013 14:19
Dr. Ömer Coşkun, semizotunun içinde bulunan fazla miktarlarda Omega 3 yağ asidi ile diğer sebzelerden çok ayrıcalıklı bir noktada olduğunu söyledi.

Semizotu 0 kalorili bir bitki olduğuna dikkat çeken Dr. Coşkun, “Yağ asitleri konusunda başka hiçbir benzeri bitki yoktur.

Omega 3 yağ asitleri beynimizde bulunan nöronların güçlenmesi için çok gereklidir. Ayrıca damar hastalıkları, kalp ve bağışıklık sistemi güçlendirir. Omega 3 kanda bulunan kolestrolü düşürür. Düzenli bir şekilde semiz otu tüketildiğinde Omega 3'de düzenli alınmış olur ve konsantrasyon ve hafıza problemleri engellenir” dedi.

Dr. Ömer Coşkun, özellikle gelişme çağındaki çocuklara semizotunun kesinlikle yedirilmesi gerektiğini kaydederek, “Çünkü bu hızlı öğrenmeyi de sağlayacaktır. Semizotu diyet lifi, vitamin ve mineral açısından zengindir. İçinde bol miktarda A vitamini bulunmaktadır. A vitamini bir antioksidandır ve gözlerimize çok faydalıdır.

Semizotunda A vitamininin yanı sıra C vitamini de bulunmaktadır. C vitamini sayesinde bağışıklık sistemi kuvvetlenir ayrıca bağırsaklarda demir emilimi rahat yapılarak kansızlığa çare olur. Semizotu çiğ yenildiğinde daha büyük fayda sağlar. Yoğurtla birlikte yada sarımsak salatası yapılarak tüketilebilir” diye konuştu.

 

İHA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler