YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçmenler akın akın geliyor
Seçmenler akın akın geliyor
09 Haziran 2011 08:50
12 Haziran'a 3 gün kala gurbetçiler oy kullanmak için Türkiye'ye geliyor.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlar, 12 Haziran'daki seçimlerde oy kullanmak için akın akın ülkeye geliyor.

Sabah saatlerinde Bangladeş'ten gelen 50 kişilik kafile, Atatürk Havalimanı'nda oy kullandı. Kilometrelerce yolu oy kullanmak için kat eden vatandaşlar, küçük düzenlemelerle oylarını bulundukları ülkede kullanmanın demokrasi açısından daha güzel olacağını söyledi.

Milletvekili genel seçimlerinde oy kullanmak için Bangladeş'ten 50 kişi İstanbul'a geldi. Sabah saat 05.45'de Atatürk Havalimanı'na inen vatandaşlar, oylarını vererek anayasal haklarını ve vatandaşlık sorumluluklarını yerine getirdi. Öğretmen, esnaf, iş adamı gibi çeşitli meslekler sebebiyle Bangladeş'te yaşayan, aralarında kadınların da bulunduğu 50 kişi, "Türkiye'nin gelişimi açısından çok önemli olan 1 oyu kullanmanın vicdani rahatlığını yaşadıklarını" söyledi. Uzun, yorucu ve masraflı bir yolculuk yaptıklarını anlatan vatandaşlar, "Anayasal hakkımızı kullanmak ve vatandaşlık görevimizi yapmak için bunlara katlandık. Türkiye'deki değişim ve gelişim yurtdışından daha net izleniyor ve bu bizleri mutlu ediyor. Biz de bu gelişmeye katkıda bulunmak istedik. İmkanı olan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gelip oylarını kullanmasını isteriz" dedi.

Vatandaşlar, katılımın artması için YSK'nın yapacağı küçük düzenlemelerle bulundukları ülkedeki elçilikler ve konsolosluklarda oy kullanmalarının sağlaması gerektiğinin altını çizdi.

AA

Bravı size
 // Akif Selcuk
Gercekten hepsini tebrik ediyorum,herkesin ne olursa olsun oyunu kullanmasi gerek....
12 Haziran 2011 13:17
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler