YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakın tahin ile pekmezi karıştırmayın!
Sakın tahin ile pekmezi karıştırmayın!
02 Aralık 2017 12:43
Kahvaltı sofralarında tahin genellikle pekmez ile karıştırılarak tüketilir. Ancan birbirine karıştırılan bu ikilinin oldukça zararlı olduğu ortaya çıktı.

ŞEKER YÜKLEMESİ

Tahinin içerisinde yüksek miktarda yağ bulunuyor. Pekmezin içerisinde işe şeker.

Bu ikili bir araya geldiğinde sağlığımız için faydalı değil zararlı bir besine dönüşüyor. Kilo almak istemiyorsanız ve vücudunuza yağ ve şeker yüklemesi yapma gibi bir durumunuz yoksa ayrı ayrı tüketilmesi daha sağlıklı olabilir.

VÜCUTTAKİ SUYU TUTUYOR 

Tahinin içerisinde yüksek miktarda bulunan protein bulunuyor. Bu da böbrek rahatsızlığı yaşayan insanlar için olumsuz etki oluşturmakta.

Pekmez içerisinde bulunan yüksek miktarda şeker ise şeker hastaları için tehlike.

ŞİŞKİNLİĞE SEBEP OLABİLİR

Bu ikili sık sık tüketildiğinde vücudun belli bölgelerinde şişliklere neden olabiliyor. Bu şişkinlikler genellikle elde ayakta ve yüzde meydana geliyor. Ayrıca karın bölgesinde de bu sorunlar oluşabilmektedir.

KANSER HASTALIKLARI 

Kışın bağışıklığı güçlendirmek için her gün fazla miktarda tüketilen pekmez, sağlığınız için ciddi bir risk oluşturuyor. Pekmezin içerisinde yoğun miktarda bulunan şeker ve yağ, ilerleyen zamanlarda kanser hastalıklarının oluşmasına sebebiyet verebiliyor. 

KİLO ALDIRIYOR

Pekmezin içerisinde bulundurduğu şeker miktarının fazla olması, kilo alımını kolaylaştırmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kilo almak isteyen kişiler için oldukça iyi bir besindir.

Günde 1 kaşık pekmez yemek bile, ay sonunda bir kilo olarak geri dönebilmektedir.

 

SABAH

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler