YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlıkta müthiş yenilik: Aile hekimlikleri...
Sağlıkta müthiş yenilik: Aile hekimlikleri...
01 Aralık 2014 11:15
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Aile hekimlerimizin ailelerle muhataplık sürelerini, aile hekimi sayımız çerçevesinde genişletmeyi planlıyoruz" dedi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Aile hekimlerimizin ailelerle muhataplık sürelerini, aile hekimi sayımız çerçevesinde genişletmeyi planlıyoruz" dedi.

Edirne'de ziyaretlerde bulunan Müezzinoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Müezzinoğlu, aile hekimliğiyle ilgili soru üzerine, bu konuda bir düzenleme hazırlığında olduklarını bildirdi.

Aile hekimlerinin mesai saatlerini yeniden ele alacaklarını belirten Müezzinoğlu, şöyle konuştu: "Aile hekimlerimizin ailelerle muhataplık sürelerini, aile hekimi sayımız çerçevesinde genişletmeyi planlıyoruz. Onların çalışma saatlerinde esnek mesai var. Esnek mesaide, sabah 08.00, akşam 20.00 gibi vatandaşların karşısında 12 saat hizmet verebilecek noktaya taşımayı planlıyoruz.

Hasta, '17.00'den sonra iğne yaptıramıyorum, tansiyon ölçtüremiyorum, belli bir saatten sonra doktor bulamıyorum' diyor. 22 bin aile hekimimizin bu anlamda aile sağlığı merkezlerimizde vatandaşımızla daha geniş zamanlı muhataplığını planlıyoruz. Cumartesi günleri de 09.00 ila 17.00 arası gibi nöbet planlıyoruz.

Örneğin 4 aile hekiminin görev yaptığı merkezimizde bir cumartesi biri, bir cumartesi bir başkası, 4 aile hekimi ayda 8 saat nöbet tutuyor olmalarını bir meslek olarak yük görüyorlarsa, öyle bir hekimlik mesleği dünyada da yok, bizde de olmasını doğru bulmuyorum."

aile hekilerinin mesaisi
 // komodor112
sağlık bakanlığını bu konuda desteklemek lazım zaten haftada 4 gün çalışıyorlar neden haftanı bir hekim ev geziyormuş bu hekim neden bu kadar zamandır beni evimde ziyaret etmedi bırakın beni apartmanda kimin evine gelmiş saba dokuz dokuz buçuktan önce hasta kabul edilmez akşam on atıldan sora doktor kalmaz tama eğitimi zor bir meslek kabul ediyorum ama muhatabın da hasta nihayetinde...
01 Aralık 2014 Pazartesi 11:55
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler