YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Eski Bakanı Nihat Kitapçı hayatını kaybetti
Sağlık Eski Bakanı Nihat Kitapçı hayatını kaybetti
13 Mayıs 2014 16:02
Erzurum eski Belediye Başkanı, Erzurum Milletvekili, Sağlık eski Bakanı Nihat Kitapçı, Ankara'da vefat etti.

Erzurum siyasetinin önemli isimlerinden Nihat Kitapçı, Ankara'da yaşımını yitirdi. Anavatan Partisi iktidarında Sağlık Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı görevlerinde de bulunan Erzurum eski Milletvekili Kitapçı, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

86 yaşında Hak'ka yürüyen Kitapçı'nın yarın öğle namazına müteakip Kocatepe Cami'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Kitapçı'nın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Anavatan Partisi eski İl Başkanı Vahit Bingöl, "Önemli bir devlet adamıydı. Dürüstlük timsali, saygıdeğer bir siyasetçiydi. Erzurum için büyük bir kayıp. Başımız sağ olsun, Allah rahmet eylesin" yorumunu yaptı.

Nihat Kitapçı kimdir?

Ziraat Fakültesi'ni bitirdi TZDK Erzurum, Samsun ve Ankara Bölge Müdürlükleri, Tek İşl Şube Müdürlüğü, Makina İkmal ve Etüd Konstrüksiyon Daire Başkalığı, Erzurum Belediye Başkanlığı, Et ve Balık Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği, XVIII Dönem Erzurum Milletvekilliği ile Devlet, Sağlık Bakanlıkları yapmıştır Evli ve 2 Çocuk babası.

 

İHA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler