YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı'ndan yalanlama
Sağlık Bakanlığı'ndan yalanlama
17 Mayıs 2014 18:32
Sağlık Bakanlığı, Ulus Devlet Hastanesi Yoğun Bakım ünitesinde, dün meydana gelen alev almada, solunumu bulunmayan yoğun bakım hastasının kalp ve dolaşım durmasının ardından hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ulus Devlet Hastanesi Yoğun Bakım ünitesinde, dün meydana gelen alev almada, solunumu bulunmayan ve akciğer havalanması da yetersiz olan yoğun bakım hastasının kalp ve dolaşım durmasının ardından hayatını kaybettiği, yanarak ölmesinin söz konusu olmadığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında "Hastanede yanarak can verdi" başlığıyla duyurulan haberlerde eksik ve yanlış bilgiler olduğu belirtildi.

Ulus Devlet Hastanesinin Yoğun Bakım ünitesinde, dün gece saat 00.32'de bir hastanın solunum cihazının olduğu bölümde ani bir alev alma meydana geldiği, anında yapılan müdahaleyle hastanın cihazdan ayrıldığı ve alev alan yatak kısmın görevli personelce söndürüldüğü bildirildi.

Derhal başka bir solunum destek cihazına bağlanan ancak kendi solunumu bulunmayan ve akciğer havalanması da çok yetersiz olan hastanın kalp ve dolaşım durması nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Hastanın 87 yaşında olduğu, ağır beyin hasarı ve ileri derecede akciğer yetmezliği nedeniyle 57 gündür yoğun bakımda takip edildiği kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Haberde iddia edildiği gibi hastanın yanarak hayatını kaybetmesi söz konusu değildir. Hasta yatağının alev alan kısmı görevli personel tarafından derhal söndürülmüş ve bu anlamda hasta da fiziki bir hasar meydana gelmemiştir. Konuyla ilgili Bakanlığımız tarafından bir müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmıştır. Bununla birlikte hastane yönetimi olayın hemen ardından gerekli adli makamlara haber vererek adli sürecin başlatılmasını da sağlamış ve savcılıkca konuyla ilgili adli soruşturma da başlatılmıştır."

 

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler