YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı'ndan uyarı
Sağlık Bakanlığı'ndan uyarı
15 Şubat 2014 11:39
Sağlık Bakanlığı internette, radyo ve televizyon kanallarında sağlık beyanıyla tanıtım ve satışı yapılan gıda takviyesi ve bitkisel ürünlere karşı ilgilileri uyaracak.

Sağlık Bakanlığı internette, radyo ve televizyon kanallarında sağlık beyanıyla tanıtım ve satışı yapılan gıda takviyesi ve bitkisel ürünlere karşı ilgilileri uyaracak.

Basın kuruluşlarına, konuyla ilgili sivil toplum kuruluşları ve derneklere, kozmetik üreticilerine, üretim ve ithalat yapan firmalara, aktarlara ve il valiliklerine gönderilecek mektuplarda, yasaya aykırı hareket edenlerin hapis ve para cezasına çarptırılacağı hatırlatılacak.

İnternet ve medya üzerinden "her derde deva" gibi tanıtılarak satılan bitkisel ürün ve gıda takviyeleriyle ilgili hapis ve para cezası getiren yasanın yürürlüğe girmesinin ardından harekete geçen Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, konuyla ilgili faaliyet gösteren tüm kesimleri mağdur olmamaları için uyaracak.

Sağlık Bakanlığı, RTÜK üzerinden televizyon ve radyo kanallarına, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü üzerinden basın kuruluşlarına, konuyla ilgili sivil toplum kuruluşları ve dernekler üzerinden kozmetik üreticilerine, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı üzerinden gıda takviyesi ve bitkisel ürün üreten ve ithal eden firmalara, aktarlara ve valiliklere göndereceği mektuplarla yeni yasanın getirdiği müeyyidelere dikkat çekecek.

 

 

AA

13:08
 // DOLANDIRICILIK
''Sağlık Bakanlığı sigarayı bırakmanızı destekliyor'' diye başlayan çağrılara yanıt vermeyin. Bunlar dolandırıcı! Alo 171 sigara bırakma hattını arayanları birkaç dakika sonra arıyorlar. Beni de dün arayıp 1'e basın dediler, telefonu kapattım. Emniyet neden bunlarla etkin bir mücadele etmiyor. Tarım Bakanlığına da bir ihbarda bulundum ama sonuç yok. İşte dolandırıcılar bu yüzden cesaret alıyor....
15 Şubat 2014 13:08
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler