YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı yalanladı!
Bugün basında yer alan "Sağlık Bakanlığı teslim alınmayan 35 milyon doz aşıyı iade edecektir" haberleri için açıklama geldi...
Sağlık Bakanlığı yalanladı!
06 Şubat 2010 / 14:08 Güncelleme: 06 Şubat 2010 / 14:10

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün bir gazete haberinde yer alan, ''Bakanlık, teslim alınmayan 35 milyon doz aşıyı iade edecektir'' bilgisinin doğru olmadığı belirtilerek, ''Teslim alınmayan bir miktarın iadesinin nasıl olacağını anlamakta güçlük çekiyoruz'' denildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ''bugün bir gazetede yer alan 'Domuz Gribi Sezonu Bitti' başlıklı haberin yanlış bilgiler içerdiği ve kamuoyunu yanıltıcı nitelik taşıdığı'' bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Söz konusu haberde yer alan 'Bakanlık Kriz Merkezi kapandı' bilgisi tamamen yanlıştır. Bakanlık Pandemi Kriz Merkezimiz, Pandemi Bilim Kurulu ile beraber çalışmalarına devam etmektedir.

Yine haberde yer alan 'Bakanlık teslim alınmayan 35 milyon doz aşıyı iade edecektir' bilgisi de doğru değildir. 'Teslim alınmayan' bir miktarın iadesinin nasıl olacağını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Halk sağlığını ilgilendiren bu tür konularda ilgili mercilere doğrulatılmadan yapılan haberler, kamuoyunu yanıltmaya sebep olmaktadır. Bu konuda daha hassas davranılması hususunu bir kere daha hatırlatarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için bu bilgilendirmeyi ilgilerinize sunarız.''

A.A.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler