YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastaneleri birleşiyor
İl nüfusu 750 binin altındaki yerlerde bakanlık ve üniversite hastaneleri birlikte hizmet verecek.
Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastaneleri birleşiyor
17 Haziran 2016 / 07:29 Güncelleme: 17 Haziran 2016 / 11:50

Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK), küçük illerde bakanlık ve üniversite hastanelerini birleştirecek. Karara göre nüfusu 750 binin altındaki illerde bakanlık ve üniversite hastaneleri birlikte hizmet verecek. Hastanelerde tıp ve uzmanlık eğitimleri birlikte yapılacak.

AĞIZ VE DİŞTE İŞBİRLİĞİ

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik uyarınca, il nüfusu 750 binin altındaki yerlerde bakanlık ve üniversite hastaneleri birlikte hizmet verecek. Hastaneler, tıp lisans eğitimi ve tıpta uzmanlık eğitimi için işbirliği yapacak. Ağız ve diş sağlığı merkezleri de bu alandaki eğitim ve araştırma faaliyetlerinin daha etkin ve kaliteli olarak sunulabilmesi için diş hekimliği fakültesi bulunan üniversitelerle işbirliği yapacak. Birlikte kullanıma geçilen sağlık tesisleri, bakanlığın tabi olduğu mevzuat uyarınca işletilecek.

Tesislerde öğretim elemanı ve uzman tabip kadroları ihtiyacı, bakanlıkça yapılan planlamalara uygun olarak YÖK tarafından belirlenen kriterler de dikkate alınarak tespit edilecek.

 

HABERTÜRK

 // dost
Gözünü sevdiğim adam sahaya indi tutabile ne aşk olsun müezzinoğlu hala yatsın olduğu yerde...
17 Haziran 2016 14:15
Çatı
 // Hüseyin Ç.
Ülkemizdeki tüm hastanelerin(Üniversite hastaneleri dahil) Sağlık Bakanlığı'na bağlanması, verilen hizmetin kalitesini arttıracaktır....
17 Haziran 2016 Cuma 14:00
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler