YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak
Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak
30 Ağustos 2016 07:23
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bakanlıkta devam eden FETÖ soruşturmalarının devam ettiğini belirterek, 12 bin kişilik boş kadro tespit ettiklerini açıkladı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ FETÖ soruşturmaları sebebiyle 6 bin personelin görevden uzaklaştırıldığını ve soruşturmaların yakın bir tarihte tamamen bitmiş olacağını duyurdu. Akdağ, bakanlıkta şu anda 12 bin kişilik boş kadro tespit ettiklerini belirterek, 12 bin kişilik alım yapılmasının şu an için uygun olduğunu açıkladı.

Soruşturmaların bir süre daha devam edeceğini belirten Akdağ, sonraki süreçte 12 bin yeni personel alımıyapılacağını açıkladı. Sağlık Bakanlığı 2016 personel alımı ne zaman yapılacak?

ŞU ANA KADAR 12 BİN KİŞİLİK BOŞ KADRO TESPİT EDİLDİ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Sağlık Bakanlığı bünyesinden toplam 6 bin personelin görevden uzaklaştırıldığını belirterek birkaç hafta daha soruşturmaların devam edeceği ve yakın bir tarih ile soruşturmaların tamamen bitmiş olacağını duyurdu. 

Şu ana kadar 12 bin kişilik boş kadro tespit ettiklerini açıklayan Recep Akdağ bu rakamın ilerleyen günlerde operasyonların ve soruşturmaların bitmesi ile daha da artabileceği konusunda bazı mesajlar verdi.

Daha fazla personel alımı yapmak istediklerini ve bu personellerin yerleşeceği kadroları tespit ettiklerini söyleyen Bakan Recep Akdağ, şuan için 12 bin kişilik alım yapılmasının uygun olduğunu belirterek alınacak olan personellerin Sağlık Bakanlığı bünyesinde 4B sözleşmeli statüsünde istihdam edeceklerini duyurdu. 

Bu konu hakkında ilerleyen günlerde yeni bir yazılı ya da sözlü açıklamanın yapılması beklenirken, yurt genelinde yapılan FETÖ/PDY operasyonların tamamlanması ile sayıların net olarak belirtileceği tahmin ediliyor.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler