YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan hastane teftişi
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan hastane teftişi
29 Kasım 2013 00:15
Sağlık Bakanı Mehmmet Müezzinoğlu, Afyonkarahisar'da, polisleri atlatarak güzergahını değiştirip devlet hastanesinin birimlerini teftiş etti.

Sağlık Bakanı Mehmmet Müezzinoğlu, Afyonkarahisar'a girişinden bu yana kendisine eşlik eden koruma ve öncü polisleri de geçerek devlet hastanesine giriş yaptı.

Hastanenin acil servisinin önünde güvenlik görevlileri tarafından karşılanan Müezzinoğlu, daha sonra acil servis birimine geçti. Müezzinoğlu'nun hastaneye geldiğini öğrenen AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek ve Devlet Hastanesi Yöneticisi Hasan Arslan da ziyarete eşlik etti.

Yatan hastaları da odalarında ziyaret eden Müezzinoğlu, doktorlardan hastalar hakkında bilgi aldı ve geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Hastane çıkışı gazetecilere açıklama yapan Müezzinoğlu, gittiği her ilde hastaneleri ziyaret ettiğini ve acil servislerdeki durumu gözlemlemeye çalıştığını ifade etti.

Ziyaretlerinde, hastanelerin herhangi bir sorununun olup olmadığını sorduğunu dile getiren Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Hastanelerde, yönetici arkadaşlardan bilgi almaya çalışıyorum. Türkiye geneli tüm il sağlık müdürlerimiz, halk sağlığı müdürlerimiz ve genel sekreterlerimizle Sandıklı'da 2014'ün değerlendirmesini yapmak için bu akşam Afyon'a gelirken Afyon'a girmeden hastanemizi görelim, acili, yoğun bakımları ziyaret edelim istedik. Servislerdeki durumlara baktık. Arkadaşlardan genel bir bilgi aldık. Rutin yaptığımız çalışmalar."  

Bir gazetecinin "Hastanede aksaklık gördünüz mü?" sorusuna da Müezzinoğlu, "Mutlaka olur. Onları da arkadaşlar düzeltir. Yani derdimiz kusur aramak değil daha iyiyi başarabilmek" yanıtını verdi.

Hastaneden ayrılmadan kendisine getirilen çayı acil servisin bekleme salonunda içen Müezzinoğlu, bu sırada muayene için gelen hastalarla da sohbet etti. AK Parti İl Başkanı Zeybek'ten de bilgiler alan Müezzinoğlu, daha sonra toplantının gerçekleştirileceği Sandıklı ilçesine gitmek üzere hastaneden ayrıldı.

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler