YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ş.Urfa'da bir kişide H1N1 virüsü çıktı
Ş.Urfa'da bir kişide H1N1 virüsü çıktı
25 Aralık 2012 22:27
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, 1 kişide H1N1 virüsüne rastlandığını açıkladı.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa merkezde yaşayan Sabiha M. (31), rahatsızlığı üzerine Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başvurdu. Doktorların H1N1 virüsü şüphesi üzerine Sabiha M.’den alınan tahliller, Ankara’ya gönderildi. Tahlil sonuçlarının pozitif çıkması üzerine Sabiha M.’nin Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Servisinde karantinaya alındığı ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Ayrıca yine aynı şüpheyle hastaneye müracaat eden Nimet A’nın da karantinaya alındığı ve kesin sonucun belirlenmesi için Ankara’dan gelecek olan tahlil sonuçlarının beklendiği öğrenildi.

Öte yandan; Şanlıurfa Valiliği'nden konuyla ilgili hastanelerde ve sağlık ocaklarında herhangi bir tedbir alınıp alınmadığıyla ilgili açıklama yapılmadı.

İHA

karantina yok...
 // urfalı
Şanlıurfa üniversite araştırma hastanesinde karantina diye bir şey yok. domuz gribi bulaşan hasta , yoğun bakımda diğer hastalarla iç içe yatıyor. üstelik domuz gribi vakası ise haberde yazıldığı gibi 1-2 vaka ile sınırlı değil. üzeri ört- bas ediliyor. hastane içerisinde ciddi bir bulaş söz konusu.......
26 Aralık 2012 08:01
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler