YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan Türkiye'ye "Koksaki" desteği
Rusya'dan Türkiye'ye "Koksaki" desteği
09 Ağustos 2017 19:04
Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova, Türkiye'ye yönelik atılan "Koksaki" virüsü nedeni ile salgın olduğu iftirasına bilimsel veriler ile cevap verdi.

Popova, Rusya'da son günlerde Türkiye hakkında çıkan "Koksaki" virüsü  iddialarına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kendilerine yapılan her başvuruyu dikkatle incelediklerini belirten  Popova, "Ancak Türkiye sağlıkBakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü ve diğer bazı  kurumların resmi araştırmaları sonucunda Türkiye'de herhangi bir salgın olduğuna  dair bulguya rastlamadık." dedi.

Rusların bu yıl tekrar gözdesi olan Antalya'ya ilişkin Rus medyasında  son günlerde çıkan haberlerde, Antalya otellerinde "Koksaki" adı verilen bir tür  salgın hastalık nedeniyle Rus turistlerin sağlık sorunları yaşadıkları öne  sürülmüştü.

Rus haber ajansı RIA Novosti'ye konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı  Antalya Bölge Müdürü İbrahim Acar, salgın haberlerinin asılsız olduğuna işaret  ederek, "Ne Antalya ne de Türkiye'nin Akdeniz bölgesi genelinde Koksaki virüsü  salgını var." ifadelerini kullanmıştı.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler