YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Recep Sert bu hafta tıraş olup, yüzünü görecek
Recep Sert bu hafta tıraş olup, yüzünü görecek
12 Ağustos 2013 16:14
Türkiye'nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert (27), bu hafta içerisinde tıraş olup, yeni yüzünü aynada görebilecek. Sert'in Ramazan Bayramı'nda önce ağzı, sonra çenesi ve daha sonra da diline operasyon yapıldığı açıklandı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Türkiye'nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert'in sağlık durumu iyiye gidiyor.

Son durumuyla ilgili açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, Recep Sert'e Ramazan Bayramı'ndan önce yeni bir operasyon yapıldığını kaydetti. Ameliyatın üzerinden 3,5 hafta geçtiğini hatırlatan Doç. Dr. Özkan, şu an Sert'in serviste takip edildiğini kaydetti.

Sert'in sağlık durumunda ve yüzünde herhangi bir sorun olmadığını belirten Özkan, "Bayramdan önce bir revizyon yaptık. Yüzünde temizleme, çenesinde oynama yaptık. Ağız tabanını temizledik. Dilinde oynama yaptık. Çok ufak tefek revizyondu. Dilini öne çektik biraz." dedi.

Her şeyin yolunda gittiğini belirten Özkan, bayramı ailesiyle birlikte geçirdiği belirtti. Sert'in odanın içinde yürüdüğünü anlatan Özkan, sakallarının da çıktığını kaydetti. Sakallarının 3,5 haftalık olduğunu belirten Özkan, "Bu hafta tıraş olup yüzünü görmesine izin vereceğiz. Sakalı hayli uzadı. 3,5 haftalık bir uzama var. Çenesini hareket ettiriyor, ama konuşma henüz yok. El ve yazıyla kendini ifade ediyor." ifadelerini kullandı.

Sert'in yeni yüzünü merak ettiğini, aynada görmek istediğini aktaran Özkan, isteklerinin yerine gelmesi için bir süre bekleyeceklerini söyledi. Özkan, "Temiz bir yüz görmesi açısından biraz bekleyeceğiz. Hafta sonuna doğru genleri biraz daha iner. Yeni yüzüyle bu hafta karşılaşacak inşallah. Ten renkleri birbirine yakındı." dedi.

Muğla'nın Ula ilçesi Akyaka beldesinde denizde fenalaştıktan sonra kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist Andrzej Kucza'nın bağışlanan yüzü, 18 Temmuz'da Recep Sert'e nakledilmişti.

 

CİHAN

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler