YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pedallar sosyal medya bağımlıları için çevrildi
Pedallar sosyal medya bağımlıları için çevrildi
06 Mart 2016 15:00
Yeşilay Haftası dolayısıyla, sosyal medya bağımlığına dikkati çekmek için Kayseri'de bisiklet turu düzenlendi

Kayseri'de bazı vatandaşlar, Yeşilay Haftası dolayısıyla sosyal medya bağımlılığına dikkati çekmek için pedal çevirdi.

Farklı yaş gruplarından 200 kişinin katılımıyla bisiklet turu düzenlendi. Kentteki bir alışveriş merkezinin önünden başlayan tur, Kiçikapı ve Düvenönü güzergahlarının ardından Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. Bazı ailelerin çocuklarıyla katıldığı bisiklet turunun ardından, bisikletlerle gösteri yapıldı.

Etkinliğin ardından konuşan Yeşilay Cemiyeti Kayseri Şubesi Başkanı Mehmet Adıgüzel, Yeşilay'ın alkol, sigara ve madde bağımlılığının yanı sıra sosyal medya bağımlılığıyla da mücadele ettiğini söyledi.

Özellikle gençleri, hayatın tüm bağımlılıklarından kurtarmayı amaçladıklarını aktaran Adıgüzel, "Yeşilay Haftası, birkaç günle sınırlı değil. Biz 365 gün mücadelemize devam ediyoruz. Son yıllarda gençlerimizde sosyal medya bağımlılığı büyük artış göstermekte. Gençlerimizi bu bağımlılıktan kurtarmak için bisikletin faydasına dikkati çekmek istedik. Herkesi bisiklet binmeye davet ediyoruz" diye konuştu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Mehmet Lüzumlar ise günlük hayatta bisiklet kullanmanın tasarruf, sağlık ve spor yönünden faydalarını anlatarak, güvenli bisiklet kullanımı için Kayseri Büyükşehir Belediyesinin kentteki bisiklet yollarını artırması gerektiğini belirtti.

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler