YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Parçalanan parmağı karnına gömüldü
Parçalanan parmağı karnına gömüldü
16 Ağustos 2014 22:51
Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde, eline demir düşmesi sonucu yaralanan kişinin parçalanan parmağı çabuk iyileşmesi için karnına gömüldü.

Alınan bilgiye göre, Şebinkarahisar ilçesine bağlı Doğanyuva köyünde yaklaşık bir ay önce meydana gelen olayda, traktörün arkasında takılı su tankı demiri, Bekir Ceyhan'ın (19) sol elinin üzerine düştü.

Baş parmağı parçalanan ve elinden yaralanan Ceyhan, Şebinkarahisar Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Suşehri Devlet Hastanesi'ne, daha sonra da Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanenin Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü'nde tedavi altına alınan ve üç ameliyat geçiren Ceyhan'ın parçalanan parmağı, çabuk iyileşmesi için karnına gömüldü.

Bekir Ceyhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, elinde zarar gören hücrelerin yenilenmesi için parmağının ameliyatla karnına gömüldüğünü söyledi. Şeker hastası olduğunu ve doktorların ilk başta parmağının iyileşemeyeceğini belirttiklerini dile getiren Ceyhan, "Şimdi durumum iyiye gidiyor, 18 gün sonra parmağımı karnımdan çıkartacaklar" dedi.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü'nde görevli asistan doktor Burcu Parlak ise Ceyhan'ın yaklaşık 1 ay önce geçirdiği kaza sonrası hastanelerine geldiğini bildirdi. Ceyhan'ın parmağında ve elinde yaralanmalar olduğunu ifade eden Parlak, "Birinci parmağında doku defekti vardı. Tendomları ve kemiği açıktaydı. Ceyhan'ın eline doku yapıştırmak için parmağını karnına gömdük. Yaklaşık 3 hafta sonra ayırma işlemini yapacağız. Sağlık durumu gayet iyi" diye konuştu.

Sivasspor Kulübü Başkanı Otyakmaz'dan destek

Öte yandan, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Elektrik Bölümü'nü kazanan Ceyhan'a, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın maddi destek sağlayacağı öğrenildi. Ceyhan, desteğinden dolayı Otyakmaz'a teşekkür etti.

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler