YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otizm farkındalık gününde Otizmliler için yürüyüş düzenlendi
Otizm farkındalık gününde Otizmliler için yürüyüş düzenlendi
01 Nisan 2016 17:56
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebeti ile İbn-i Sina Özel eğitim Uygulama Merkezi ev sahipliğinde Yalova'da yürüyüş yapıldı. Yürüyüşe otizmliler, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebeti ile Yalova’da çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş düzenlendi. Yüzlerce otizmli çocuğun katıldığı yürüyüşe yetkililer de destek verdi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebeti ile İbn-i Sina Özel eğitim Uygulama Merkezi ev sahipliğinde yürüyüş tertiplendi. Deprem Anıtı’ndan başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Yürüyüşe İl Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Dedecan ve ekibi, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve ekibi, Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner ve ekibi, birçok kurum temsilcisi ve yüzlerce Yalovalı iştirak etti. İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Ümit Yaşar Ganioğlu, otizme insanların dikkatini çekmek istediklerini belirtti.

Günümüzde doğan her 68 çocuktan birine otizm teşhisi konulduğunu belirten Ganioğlu, “Doğuştan gelen ve genellikle 3 yaşında fark edilen otizmin görülme sıklığı günümüzde çok büyük bir hızla artıyor. Günümüzde doğan her 68 çocuktan birisine otizm teşhisi konuyor” diye konuştu.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler