YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Organları 5 kişiye umut oldu
Organları 5 kişiye umut oldu
27 Şubat 2013 07:18
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, evinde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Refiye Karaarslan'ın organları 5 kişiye nakledilecek.

 

Turgutlu Devlet Hastanesi'nde solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakım ünitesinde 5 gündür tedavi gören ve dün öğleden sonra hayatını kaybeden 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Refiye Karaarslan'ın, vasiyeti üzerine ailesi organlarını bağışladı. 
 
Turgutlu Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyona, İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Malatya İnönü Üniversitesi Hastanesi ile İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen sağlık ekipleri katıldı.
 
Refiye'nin alınan karaciğerinin Malatya'da, böbreklerinin İzmir Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi'nde, akciğerinin ise İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde organ bağışı bekleyen hastalara nakledileceği öğrenildi. Alınan organlar İzmir'e karayoluyla, Malatya ve İstanbul'daki hastanelere ise hava yoluyla ulaştırılacağı belirtildi.
 
Organlarını bağışlayan Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi PDR Uzmanlığı Bölümü 3. sınıf öğrencisi Refiye Karaarslan'ın babası Ercan Karaarslan, yaptığı açıklamada, ''Kızımın vasiyeti üzerine ailemle almış olduğumuz bu bağış kararından dolayı gururluyum. Kızıma karşı son görevimiz, vasiyetini yerine getirmek oldu. Kendisi bizlere organlarının bağışlanması için vasiyette bulundu. İnşallah gittiği hastalara şifa olur'' dedi.
 
Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sabri Taşçıoğlu da aileyi kutlayarak, ''Hastamızın vasiyeti ve ailesinin organ bağışına yaklaşımı gerçekten onur verici bir davranış. Hastamıza Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz'' diye konuştu.
 
 
AA
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler