YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Organları 3 kişiye umut oldu  ​
Organları 3 kişiye umut oldu ​
05 Ocak 2016 05:27
Balıkesir'de, geçirdiği kaza nedeniyle tedavi altına alındığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 35 yaşındaki kadının organları 3 hastaya umut oldu.

Balıkesir'de geçirdiği kaza sonucu kaldırıldığı devlet hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen, ailesince isminin açıklanması istenmeyen P.Ş'nin karaciğeri ve böbrekleri 3 hastaya nakledilecek.

Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Mehmet Suluoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ölümün dün öğlen saatlerinde gerçekleştiğini söyledi. P.Ş'nin ailesinin organ nakli konusunda ikna edildiğini dile getiren Suluoğlu, şöyle konuştu:

"Yeni yıla umutla başlamamızı sağlayan merhumemize Allah'tan rahmet, bu kararı onaylayan ailesine sabırlar diliyoruz. Beyin ölümü çok genç yaşta gerçekleşen merhumenin ailesinin kararı ile tatlı bir süreç başladı. Merhumenin bir böbreği Balıkesir Tıp Fakültesi Hastanesindeki, diğer böbreği de Bursa Acıbadem Hastanesindeki hastaya can verecek. Karaciğeri ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde bir hastaya nakledilecek."

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler