YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Organik yumurta yalanlarına kanmayın!
Organik yumurta yalanlarına kanmayın!
05 Eylül 2015 10:47
Uzmanlar sahte köy yumurtalarına karşı vatandaşları uyarıyor. Piyasada birçok yerde samanla karıştırıp üstüne gübre sürülerek satılan yumurtaların gerçek köy yumurtası olmadığı belirtiliyor.

Sağlıklı beslenmeye özen gösteren çoğu kişi köy yumurtasını tercih ediyor. Tam bir protein kaynağı olan yumurtaların çoğu samanla karıştırıp, köy yumurtası diye satılıyor. Uzmanlar ise sahte köy yumurtalarına karşı vatandaşları uyarıyor.

Uzmanlar, sahte köy yumurtalarına karşı vatandaşları uyardı. Piyasada birçok yerde samanla karıştırıp üstüne gübre sürülerek satılan yumurtaların gerçek köy yumurtası olmadığını belirten uzmanlar, gerçek ve sahte köy yumurtası ayrımını tüketicinin yapamayacağını söyledi.

GÜVENDİĞİNİZ YERDEN ALIŞVERİŞ YAPIN

Tüketicinin sahte ve gerçek köy yumurtasını ayırt edemeyeceği için güvendikleri yerlerden alışveriş yapmaların tavsiye eden uzmanlar, nerede üretildiği yumurtaları satın almanın daha sağlıklı oludğu uyarısında bulundu. Köy yumurtası ve çiftlik yumurtası arasında ise çok fazla fark bulunmadığını hatırlatan uzmanlar, hayvanın tükettiği yemlerin vitaminler bakımından yumurtayı etkilediğini belirtti.

TÜKETİM TARİHİ YUMURTADA ÖNEMLİ

Açıkta köy yumurtası gibi satılar ürünlerde de tüketim tarihinin bilinemeyeceği gibi bir tehlike oluşacağı uyarısını yapan uzmanlar, yumurta alırken öncelikli olarak üretim ve tüketim tarihlerinin olup olmadığına bakılması, köy yumurtası adı altında satılan yumurtalara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler